Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felismered a szimbólumok, mi...

Felismered a szimbólumok, mi a jelentésük?

Figyelt kérdés

1, [link]


2, [link]


3, [link]


4, [link]


5, [link]



2022. júl. 7. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. 29-es szám; vagy egy stilizált héber "Pé" betű (פ) = a beszéd, szólás erejét jelképezi.


2. Spirál = keltáknál az életet és az újászületéstjelképezi, valamint a hinduknál is szerepel a "choku rei" szimbólumban.


3. Felfelé mutató nyilacska, rombusz és F betű -> Rúnák{ Tyr, Ingwaz, Fehu }.

- Tyr: becsület, igazság [link]

- Ingwaz: termékenység, terhesség [link]

- Fehu: vagyon, haszonálat [link]


4. Rovásírásos "T" és "ZS"; vagy Rúnaírásos fordított Cen és Algíz = Rúna{ Cen: fáklya, Algíz: védelem, valamint önvédelem, és siker } illetve Rovás{ T: tartás, támasztás ; ZS: élet, boldogság }.


5. Felkelő Nap = a fény győzelme a sötétség felett; újjászületés.

2022. júl. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Azt meg kérdezhetem, hogy ezeket hol készítetted?
2022. júl. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Externsteine nevű szent helyen; Németországban.

Egyébként ezek a szimbólumok egy hatalmas több (100)tonnás kőből/sziklából "kifaragott/vágott" szarkofág: sírhelyre emlékeztető fekhely közvetlen közelében található. Ennek a szarkofágnak olyan méretei vannak, hogy mai napig is elég komoly daru kéne, hogy feltudják vagy akár arrébb tudják helyezni. Az meg, hogy hogyan faragnák ki, úgy ahogyan jelenleg is megnézhető az el sem tudom képzelni.


Most, hogy tudod a helyét a szimbólumoknak mire tudsz következtetni,(egy olyan környezetben amiben vannak), milyen "szertartások, rituálék" folyhatnak ott mai napig is?


Még néhány kép:

[link]


[link]


[link]


[link]

2022. júl. 7. 10:41
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezekkel a képekkel szerintem még egyértelműbb a rituálé mikéntje, de azért kíváncsi vagyok a véleményedre mert nagyon szépen megfejtetted a szimbólumokat, ügyes vagy! Köszi!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2022. júl. 7. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!