Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtilthatja a munkáltató,...

Megtilthatja a munkáltató, hogy jeggyűrűt horgyak?

Figyelt kérdés
8 évig nem volt ez gond, csak most, hogy új műszakvezető lett. Eddig nem volt balesetveszélyes, de most hirtelen az lett.
2010. szept. 21. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne van a munkavédelmi leírásban, akkor igen! Megtilthatja!
2010. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Ha csak sima karika és nem kiálló köves akk nemkéne h le vedd. Ha csak nem húsiparban v élelmiszeriparban dolgozol. mert ott érintkezel kézzel a termékkel.

Nekem szövegelt sokáig az oktató h kössem lefele a hajamat mert nem akar így meglátni gépnél. Mondom neki nem lóg a hajam nem baleset veszélyes így tárgytalan az egész.

2010. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Munkavégzés jellegétől függően általában a munkavédelmi oktatás ott kezdődik: ékszer, műköröm, műszempilla tilos. Különösen igaz ez az élelmiszeriparra, olyan tevékenység végzésekor, ahol baleseti veszélyforrás lehet, laboratóriumi munka során, annak veszélyességétől függően.

Ha volt baleset és munkavédelmi oktatás (kellett lennie), és ott voltál, akkor abból tudod, hogy lehet-e a te adott munkaterületeden ilyesmit hordani. Kérd el a Munka és balesetvédelmi előírást (ennek hozzáférhetőnek kell lennie minden dolgozó számára), és nézd át, abban benne lesz.

2010. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Második:

Ha élelmiszeriparban dolgozol, nem azért kell a hajadat eltakarni, mert balesetveszélyes, hanem mert szennyezheti adott esetben a gyártandó terméket. Ez nagyon szigorú EU-s előírás mostanában...

2010. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Fémiparban vagyok ott csak a "gépeket" féltik sztem.

2. válaszoló vagyok.

2010. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2. dolgoztam fémiparban, szar látvány volt, a félig leszakadt fejbőr


amúgy kérdező, igen, megtilthatja, mert fertőzésveszélyes, és beakadhat, tehát balesetveszélyes is

2010. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hol találnék valami dokumentumot, amivel tudnám bizonyítani, hogy jogom van hordani. Gyárban dolgozok....
2010. szept. 21. 15:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Megtilthatja, mert balesetveszélyes bizonyos munkakörben.
2010. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor kerd el Hr-tol az eloirt balesetvedelmi paragrafusokat. Utana probald az igazadat bebizonyitani.
2010. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy sütő és hűtőipari kft-nél voltam (az is gyár volt végülis) és minden ékszert le kellett venni, gyűrűt, karkötőt, nyakláncot, fülbevalót, piercinget pedig leragasztani.Felkötött haj és hajháló is kötelező volt. Mindenkinek!A műszakvezetőnek is és a termelésvezetőnek is!A szabály az szabály:S
2010. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!