Ausztria vagy Kanada?

Figyelt kérdés
Ti hol élnétek szívesebben és miért? Hol magasabb az életszínvonal, melyik országba milyenek az emberek, mennyire szeretik a magyarokat? Anyagi szempontból melyik ország a jobb választás?

2022. aug. 8. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ausztria. Nincs kultursokk, hasonló értékrend és történelem, hasonló társadalmi berendezkedés, ami miatt könnyebben belesimulsz a mindennapi életbe. Nekem az is szempont, hogy Ausztria közelebb van, így nem kell mindenkitől elszakadni.

Anyagi szempontból pedig attól függ, milyen szakmad van. De amerikaban általában nagyobb a szakadék a szegények és a jólétben élők között, tehát nagyobb a kockázat.

2022. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Svájc.
2022. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Korábban az osztrák határ közelében éltünk, most pedig Kanadában. A hatalmas különbség, hogy Kanadában pár év után kanadai leszel, Ausztriában viszont mindig magyar maradsz. Kanadában az emberek nagyon barátságosak, befogadóak. Ha jó végzettséged, szakmád van, akkor jól, kényelmesen élhetsz. Én sokaktól azt hallom, hogy Ausztriában még egy gyári munkás, bolti eladó is jól él. Kanadában viszont nem. Kijutni is nagyon nehéz. Mi viszont már sosem költözünk el innen. Ha egyszer megtapasztalod, hogy működnek a dolgok, akkor nincs kedved elmenni innen.
2022. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Ausztria. Bár kanadában nem jártam de valahogy olyan távoli. A francia nyelvtől hülyét kapok.(tudom van ahol angolul vartyognak).

És nagyon szép de hideg. Amit utálok.

Ausztria (bécs) gyarmat volt. Szerintem előbb találok magyar vonatkozást mint kanadában. Meg az életszinvonal is jobb.

2022. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek a hasznos válaszokat. 3-as megkérdezhetem, hogy Kanada melyik részén és milyen szakmával sikerült elhelyezkednetek? Nekem jelenleg infós diplomám van, magyar diplomákat mennyire fogadnak el kint?
2022. aug. 12. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!