Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarokkal...

Külföldön élő magyarokkal tényleg nem érdemes barátkozni ha kint vagy?

Figyelt kérdés

Hosszabb távon.

Sokszor azt hallom, hogy csak fúrják egymást, áskálódnak, kihasználnak stb.


Én is kint élek egyébként, de eddig nem ismerkedtem össze itteni magyarokkal. Nem tudom jól/rosszul tettem-e.



2020. máj. 9. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, a kinti magyarok semmivel sem jobbak vagy rosszabbak, mint az otthoniak. Hozza és adja magát. Aki külföldön él, és beilleszkedik egy mésik társadalomba, az is találhatna magyar barátokat - ha lennének olyanok, akik valóban barátokat és barátságokat akarnak.


Nekem rosszak a tapasztalataim a honfitársakkal kapcsolatban. Ahogy lassan meggyógyulok, és kinyílhatok az emberek felé, szeretném, ha lennének barátaim. De ez nem azt jelenti, hogy bárki és bármi áron.

2020. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%

Érdemes, ha azt akarod, hogy jól átvágjanak.

Amúgy is a selejtje van ott.

2020. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez ebben a formában nem igaz. Amikor Skóciában éltünk, volt ott egy magyar közösség mindenféle emberrel, voltak köztük irigyek, áskálódók, másikat lenézők éppúgy, mint jófejek, segítőkészek. Mint itthon. Mar több éve, hogy hazaköltöztünk, de többekkel tartjuk még mindig a kapcsolatot.
2020. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, egyesekkel nem érdemes, másokkal meg nagyon is. Ugyanez a helyzet az itthoni magyarokkal is. Sőt, a Magyarországon élő külföldiekkel és a külföldön élő külföldiekkel is.


Mert a barátság nem népfüggő, hanem emberfüggő. Ha jól választasz.

2020. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Külföldön más magyarral semmi közös kapcsolatod nincs kivéve hogy annó földrajzilag eléggé közel születtetek egymással. Az önmagában nem elég egy barátsághoz.
2020. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, nem nemzetiségi alapon kell barátkozni, és probléma megoldva.

Minden nációban vannak scheggfejek, az csak hab a tortán, hogy Magyarisztánból nagyon sok egybites próbálkozik külföldön, így jóval nagyobb eséllyel fogsz ki ostobát / schegget / megbízhatatlant, mint tennéd azt "odahaza".

Vannak magyar barátaim is, meg németek (meg lengyelek meg törökök meg még ki tudja) is - és ugyanígy ismerek bármelyik nemzetből barmot is.

Amitől feláll a szőr a hátamon, az az, amikor valami paraszt primitív módon viselkedik (keresztben hagyja a bevásárlókocsit az úton, hagyja hogy a kölke összefogdosson minden zsemlét, lábamra lép, elalszik a zöldnél, stb.), ezt jelzem felé németül (mert mondjuk sejtem, hogy magyar a viselkedéséből, de biztos nem lehetk), visszaugat magyarul mert azt hiszi nem értem, nyilván elküldöm az anyjába, erre ahogy felismeri hogy magyar vagyok, egyből haver, barát, cimbora, testvérem.

Hát a lónak a faxát.

2020. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
nézd, ha valaki szembe jön, elkezdtek beszélgetni az adott ország nyelvén, és egy ponton nagyon ismerős lesz az akcentus, és rájössz hogy magyar, nem gáz. én is ismerek jó embereket a városomban, de cserébe nem vagyok benne az ilyen"magyarok külföldön" "magyarok barátkoznak" csoportokban, meg nem járok a nemzetiségi házba, a népdalkörbe, meg az ilyen magyarkodós baromságokba. ott biztos találsz egy csomó fura elemet is amit jobb elkerülni, de aki normális emberként él és nem döngeti a mellét, hogy nééézd, én is magyar vagyok, azok általában okésak.
2020. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
8%
7es, neked a nemzetisegi haz meg a nepdalkor meg ugy altalaban az identitas megorzese magyarkodos baromsag? Micsoda sotet libsi xarhazi vagy te? Epp az ilyen intezmenyeket kell kulfoldon megbecsulni, amik ovjak a nemzettudatot. De neked az semmit sem jelent, mert egy gyokertelen libsi vagy.
2020. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Érdemes, de ugyanúgy ki kell szűrni az embereket mint Magyarországon, ne akarj minden áron barátkozni valakivel csak azért mert magyar.
2020. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Tedd fel fordítva a kérdést: Magyarországon élő magyarokkal tényleg nem érdemes barátkozni?

Nagyon sok összefüggés jutott eszedbe az emberek viselkedése és lakhelye közt, ugye? Ja, hogy nem? Akkor meg miért lenne ez másképp fordítva?

2020. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!