Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy olyan elmarad...

Hogyan lehet egy olyan elmaradott helyen élni mint Miskolc?

Figyelt kérdés

nem rosszindulatból, de aki ott él, az miért nem húz el onnan? tele romával, a bűnözés óriási, mindenki be van herbálozva, nem ritka hogy hazafele menet kirabolnak - és akkor még örülj hogy nem késeltek meg.

ok nélkül belédkötnek, megvernek, nincs egy színvonalas iskola csak a nyomor és a pusztulat



2022. aug. 9. 15:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
100%

Több kérdés merült fel bennem.


Ha ennyire lenézed azt a várost, akkor gondolom, te magad nem ott élsz. Akkor meg honnan tudod, hogy milyen ott az élet? Talán ismerősökön keresztül, akik ott élnek? De akkor meg miért nem tőlük kérdezed ezt meg?

2022. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:

ismerősökön keresztül akik ott ÉLTEK. múlt időben. nem véletlenül költöztek el onnan, mert élhetetlen.

engem az érdekelne, aki ott született és ott él 30 éves kora körül is vagy még tovább. miért? mi a jó benne? nem zavarja a herbál szag? hogy az emberek dögöt esznek? nem tudom megérteni

2022. aug. 9. 15:33
 3/86 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi erővel Budapesten hogy képesek élni emberek, miközben tele van orkokkal, kötekednek, kirabolnak, késelések, akár gyilkosságok, jó esetben csak beléd kötnek stb stb?

Ja hogy én a Kálvária tér meg a Blaha aluljáró környékén szerzett pár rossz esetről meg tapasztalatról beszélek és ezt kivetítem az egész városra...

2022. aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
85%

Jaaaaaaa

Édes, hogy neked semmi, azaz SEMMI tapasztalatod nincs, de azért jár a szád :)

2022. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
100%
Azért még Miskolc sem ennyire szar.
2022. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ott ilyen rossz a helyzet? Én a 90-es évek végén, 2000-es évek elején sokat járkáltam egyedül, meg unokatesókkal Miskolcon. 10-14 éves voltam akkor. Azóta mennyi idő telt el? Élek!
2022. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
89%

És hogy lehet valaki olyan hülye, hogy úgy alkot véleményt egy városról, hogy soha életében nem járt ott? Érdekes, napi szinten járok Miskolcon, egyszer sem raboltak ki, késeltek meg, és drogos zombikat sem látok minden bokorban megbújva. Óriási a bűnözés? 🤔 Hát valahogy ezt sem vettem észre.

Ilyen erővel Los Angeles is mekkora szar hely már, mert a helyszínelőkben láttam, hogy mennyi embert legyilkolnak ott, micsoda fertő, hát hogy lehet ott élni...

Jézusom kérdező, ne haragudj, de rettenetesen ostoba vagy... 😅

2022. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
87%

"ismerősökön keresztül akik ott ÉLTEK. múlt időben. nem véletlenül költöztek el onnan, mert élhetetlen."


Tehát élhetetlen VOLT. Múlt időben. Hogy most milyen, arról ezek szerint fogalmad sincs, hiszen nem ismersz senkit, aki jelen időben él ott. Elég unalmas életed lehet, ha azon agyalsz, hogy miért élnek emberek egy olyan településen, amiről neked jelenleg semmilyen személyes tapasztalatod nincs, és közvetett tapasztalatod is csak régebbről.

2022. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nagyon el van tájolva. 21 éves vagyok, itt éltem mindig is és nem is szeretnék elmenni. Ha a hozzánk költözött holland nyugdíjasokat kérdezed, hogy miért jöttek el Hollandiából, akkor nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy Hollandia szar utolsó putri hely. De mindennel így van, ha én itt élő egykori budapesti ismerőseim véleményére hagyatkoznék, akkoro nekem is nagyjából ugyanaz lenne a véleményem, mint neked Miskolcról. Kb nálad is ez a kizárólagos és szélsőséges szemléletmód áll fenn amikor ezt írod "ismerősökön keresztül akik ott ÉLTEK" Következtetésem alapján nem rosszabb itt, mint az ország más pontjain. Egyes szempontokból nehezebb, másból könnyebb, ami minden térség sajátosságai szerint alakul. És nem a levegőből kapum, személyesen jártam a Dunántúl több pontján is. A közállapotok, emberek, árak, boltok stb. tekintetében ÖSSZESÍTETT értékelés alapján jutottam a fentiekre. Attól, hogy valahol könnyebb az élet egy két területén, az nem azt jelenti, hogy mindenhol máshol borzalom és szar. Nem ártana kicsit higgadtabban és sokrétűbben látni a világot, nem úgy mint egy bányaló. Egyébként a kérdés ebben a formájában erősen provokatív, nem tudom, hogy ez neked milyen frusztrációból ered, amikor semmi okod rá, hiszen az elképzeléseid alapján Miskolcnál csak jobb helyen élhetsz...
2022. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az ismerőseid valami gettós részről jöttek el, nem jelenti, hogy az egész város ilyen. Egyébként ha népességarányosan nézzük, a legtöbb bűncselekmény mindig Budapesten van.
2022. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!