Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni egy...

Hogyan tudnék segíteni egy barátságtalan kéregető alkoholistan?

Figyelt kérdés

Odajön a minap, egy kezében egy bazi nagy borosüveg, hogy vennék-e neki egy gyrost. Meglepődök a kérdésen, a telefonomat sem akarom elővenni, hátha lenyúlja. Késő is van, fáradt is vagyok, nincs is kedvem elmenni vele a gyrososhoz. Végül öt méterrel arrébb egy erdélyi magyar vesz neki egyet. Onnantól a buszra várva azt hallgatom, a magyarok milyen mocskok, rohadjon meg az összes, én is, o soha többet nem szavaz sehova, mert azért van itt.


Végül gondolkodtam, a gyors döntésemmel ellentétben lehet mégis vennem kellett volna neki egy gyrost és visszaadni az emberekbe való hitet? Talán ettől a másnapja is máshogy indul? Talán másnap sokkal kedvesebb lesz és nem iszik annyit, amennyit látható jelek szerint ma legurított?


Mivel tettem volna neki jobbat? Azon kívül, hogy jóllakik, ért volna bármit az a gyros? Engedjem el a témát? Hogyan tudnám jóvá tenni?



2022. szept. 8. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell jóvátenned

Ne is érdekeljen

Az ilyen csövesek akik ha nem kapnak mocskolódnak.. meg is érdemlik hogy nem kapnak


Jó hogy nem már 5csillagos vacsorát akar.. ha éhes egy kiflit is el kell fogadjon..

nem mindenki él nagylábon

Sokan még maguknak sem engednek meg egy gyrost


Engedd el, hallhass inkabb zenet es ne figyelj arra mit mondd

2022. szept. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az erdélyiek a mocskok, itt élősködnek, menjenek szépen haza.
2022. szept. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit jóvátenned. Mesélek valamit.


Nagyon szegény területen jártam középiskolában, ahol az osztálytársaim napi szinten kéregettek pénzt egy kis kajára, egy kis buszjegyre, egy kis erre arra... Eleinte jóhiszeműen adtam, pedig nekem se nagyon volt. Amikor egyszer nem tudtam adni, akkor hirtelen kaptam az ívet: "menjanyádba", "miazhogynemadsz", stbstbstb. Aztán a következő mondattal fordult a dolog: "jajj, de nem komolyan mondtam, de tudom, hogy van, adjál már légyszi... tudom, hogy jófej vagy" stb. És ez napról napra, évről évre így ment. Pedig ezután már csak ritkán adtam...


Felnőtt fejjel egyáltalán nem adnék nekik. Nem azért van ilyen szemléletük, mert valaki megbántotta volna őket, hanem azért, mert ezt tanulták, ezt hozták otthonról, ezt hiszik normálisnak.


Az ilyen csőcselék embereknek eszükbe sem jut, hogy nem azért nincsen pénzük, mert nem tudják beosztani, mert nem dolgoznak, vagy mert nem is hajlandóak munkát keresni. Azt hiszik, hogy minden és mindenki felelős azért, mert nem ad nekik pénzt vagy amit éppen akarnak.


Érdekes, hogy aki önhibáján kívül került utcára vagy nagyon mélyszegény és kénytelen kéregetni, az nem kéreget, nem hőbörög, nem büdös és valamennyire azért ad magára, és csak lekuporodik egy sarokba és csak a tábláját tartja vagy sütiket, virágokat árul...


Nem tudom, hogy Budapesten élsz-e, de itt ez az egész mindennapos. Amikor felkerültem pestre középsuli után én is beugrottam pár csőcseléknek, egyszer 5000 forintot adtam egy részeg, de meggyőző sztorit előadó, angolul beszélő, bár nagyon büdös fazonnak. Amikor megláttam, hogy egy üveg vodkával és egy csomag chipssel jött ki a boltból, azt hittem, elájulok. Elsőéves egyetemistaként pont nem erre lett volna pénzem, pedig a jószándék megvolt bennem, hogy talán beosztja, talán értelmes dolgokat vesz majd belőle, amire tényleg szüksége lenne.


Mostmár 10 éve itt élek és már nem ugrok be az ilyeneknek. Nagyon sokat tanultam és nagyon keményen megdolgozom azért a pénzért, amit ők a semmittevéssel el akarnának tőlem kuncsorogni. Maximum egy-egy olyannál állok meg néhanap, akin tényleg látszik, hogy csupán mélyszegény de amúgy normális és nem is alkoholista.. Veszek egy kis süteményt vagy egy kis virágot és többet adok érte, mint amennyit kér.


Az alkoholistákhoz meg még egy gondolat: ők aztán tényleg csak a piának élnek. Ha ők nem akarnak változtatni, segíteni nem lehet rajtuk. Szóval hidd el, hogy nem vagy hibás semmiben. Ezeknek az embereknek is meg kellene tanulniuk, hogy nem a fán terem a pénz és nem élősködhetnek másokon.. Főleg úgy nem, hogy közben ott van a kezében a pia, aminek az árából már tényleg vehetne magának egy gyrost, vagy sok más olcsóbb, de több dolgot, ha tényleg éhes... Én is voltam nagyon szegény, tudom milyen. De nem a pia volt az első gondolatom, hanem azt számolgattam, hogy ennyiből mit tudok úgy megvenni, hogy minél olcsóbban jöjjön ki.

2022. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3mas vagyok: a mélyszegény és normális, de utcán ülő embereknél a kisnyugdíjasokra gondoltam, akik vagy nem jönnek ki a nyugdíjukból, vagy elvesztették az albérletüket, lakhatásukat..
2022. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre szakosodott szakemberek se tudják megoldani.
jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki nem akar sajátmagán segíteni, annak sehogy. Ha mégis szeretnél, intézmények vannak rá, ott látogathatod és tarthatod vele a kapcsolatot ami ilywnkor sokat jelenthet az illetőnek.
márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!