Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakit megkereszteltek,...

Ha valakit megkereszteltek, de nem hisz, mit kell válaszolni a népszámláláson?

Figyelt kérdés

Így szerintem tartozik felekezethez, de nincs vallása.

A kérdőíven viszont a kettő egyben van.

Ilyenkor hogy kell válaszolni?



2022. okt. 1. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Beírni valamit, válaszban leírom, hogy mit
"nincs vallása, felekezete" (De ha van, csak nem hisz benne?)
"nem kíván válaszolni" (De ha kíván?)
Egyéb
Nem tudom
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a kérdés az aktív hitre vonatkozik, tehát ha megkereszteltek, de azóta templom környékén nem jártál és nem is hiszel Istenben, akkor vagy a "nincs vallása, felekezete", vagy pedig az "ateista" válasz a jó megoldás (utóbbi csak akkor, ha tényleg úgy gondolod, hogy nem létezik Isten vagy más felsőbb hatalom).


Engem megkereszteltek, de nem hiszek Istenben, úgyhogy jobb híján az "ateista" opciót válaszoltam (nem látok egyértelmű bizonyítékot sem a létezésére, sem a nem létezésére, de az utóbbi felé hajlok).

2022. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha te nem hiszel a kereszténységben, akkor onnantól számodra a keresztség csak annyi, hogy csecsemőként (vagy felekezettől függően más életkorban) meglocsoltak vízzel. Rád ennek semmilyen maradandó hatása nincs ez esetben és semmilyen kötelezettséggel nem jár.


Ha te úgy érzed, hogy nem vagy vallásos, akkor a "nincs vallása, felekezete" választ kell behúznod.

Ha úgy gondolod, hogy biztos vagy benne, hogy nincs semmiféle isten, akkor paradox módon a vallások között kiválasztható (elvileg) az ateista, mint lehetőség. Mondjuk ez józan én szempontjából teljesen értelmetlen, mert így a statisztikai bontásban az ateista is a vallásos halmazba kerül.

2022. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
én is így vagyok. hivatalosan református, a gyakorlatban egy kereszténységet szinte teljesen mellőző egyistenhit. szerintem az egyébet fogom választani mert nincs kedvem ezt leírni nekik
2022. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
bocsánat 3-as vagyok, csak a saját helyzetem írtam le, esetedben ha nem hiszel semmilyen formájában a teremtésnek akkor egyértelműen az ateistát. bennem is megfordul ettől függetlenül a véletlen kozmikus kialakulások lehetősége, de lehet hogy egy földönkívüli létforma volt az "Isten" tudományos módszerekkel, szóval túl szerteágazó mi mindent lehetne gondolni, ütköztetni a bizonyított tudományt a hiten alapuló vallással
2022. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az ateista alatt mit értetek? Hogy azt írjam a mezőbe, "ateista"?

Arra nem is gondoltam, hogy be lehet írni, mivel nem vallás.

Akkor nem inkább a "nincs vallása, felekezete"-t kéne bejelölni?

2022. okt. 1. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

"nincs vallása, felekezete"

Ez azt jelenti, hogy hívő, csak olyan hite van, ami nincs felsorolva ott.

Ha nem hiszel, akkor ateista vagy. Ha megkereszteltek, akkor is.

2022. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

#5: Igen, a mezőbe be lehet írni, hogy ateista, ezt vallásként értelmezi a népszámlálási kérdőív (pedig nem az).


Ha te úgy gondolod, hogy nincsen Isten vagy más felsőbb hatalom, akkor a legjobb, ha az ateista opciót választod (igen, ezt beírhatod a mezőbe, elfogadja a kérdőív "vallásként"). Ha nem vagy biztos abban, hogy létezik-e Isten vagy felsőbb hatalom, avagy ha hiszel benne, de egyik bevett vallás/felekezet dogmatikáját sem követed, akkor érdemes a "nincs vallása, felekezete" opciót választani.

2022. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Jedi
2022. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy erzed. En a helyedben azt irnam hogy nincs
2022. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én Jedit fogok írni
2022. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!