Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik nincsenek megkeresztelve,...

Akik nincsenek megkeresztelve, ért titeket atrocitás?

Figyelt kérdés

Nagyon ragaszkodom hozzá, hogy majd a gyerekünk ne legyen megkeresztelve, hanem inkább névadószülőket szeretnék helyette, de barátnőm nagymamája meg talán anyukája is ragaszkodik a kereszteléshez (volt is vita). Barátnőm azért ragaszkodik a kereszteléshez, mert szerinte a gyerek ki lesz akkor közösítve és mert ez elvárás,hogy megkereszteljék.

Én nem pártolom, mert ez egy gyerek beleegyezése nélkül történő ceremónia, nem vállalom a kereszténységre törrénő nevelést sem, nem akarok divatból beállni a sorba, ugyanis ha nem vagyunk vallásosak, akkor az egész csak egy színjáték, egy képmutatás és ez nagyon nem szimpatikus nekem. Úgy vélem ez sértő is a kereszténységre nézve, hogy valódi szándék nélkül úgy teszünk mintha hozzájuk tartoznánk.

Amúgy szerintetek mit tehetnék?



#névadás #keressztelés
2017. ápr. 16. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Már Shakespeare is megírta, hogy színjáték az egész élet. A gyerekednek ebből semmi baja nem lesz. Mélyebbre nem érdemes menni, mert semmi értelme.
2017. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Először leszögezném, hogy nem hiszek egyik vallásban sem és a keresztényt kifejezetten nem szeretem, de mindezek ellenére nem a vallással kapcsolatos meggyőződésem végett írom mindezt. Magyarázd már meg kérlek, hogy mégis hogy a francba lenne emiatt kiközösítve a gyerek? Rá lesz írva, hogy nincs megkeresztelve? Nem. Esetleg bekerül bármilyen okmányába? Nem. Akárhova megy dolgozni, tanulni stb. szükséges lesz átadnia azt az információt, hogy meg van keresztelve avagy sem? Nem. Akkor mégis hogy a fenébe? Vagy ezek a keresztények ilyenekről beszélgetnek, nincs jobb témájuk, vagy micsoda? Eszembe nem jutna, hogy esetleg arról kérdezzek valakit, hogy meg van e keresztelve. Kit érdekel? Meg ugyan honnan lenne kiközösítve? Az elvakult keresztények közül, akik szerint az már nem is ember, aki nem tartozik közéjük? Az meg nem is biztos, hogy hátrány!


De hogy a kérdésed is megválaszoljam: nem vagyok megkeresztelve és a büdös életben semmilyen hátrányom nem származott ebből és nem is látok rá reális esélyt, hogy ez a jövőben bekövetkezzék.

2017. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:) Az az igazság, hogy én sem látok semmi esélyt erre, hogy probléma legyen de szerettem volna megerősítést ennek ellenére. Legalább ezt is felhozhatom érvnek, hogy másnak sem okozott problémát pogányként felnőni. Az a baj, hogy fogalmam sincs mit tegyek mert egyedül kevés vagyok az álláspontommal, de háborúig azért persze nem mennék el, mert annyit nem ér hogy harag legyen a családban, és a lelki békémet sem borítanám fel emiatt.

Van még egy plusz okom, nem akartam volna gyarapítani a keresztények népes táborát. A jövő világára gondolva úgy hiszem ez a legkevesebb amit tehetek, hogy ennyivel hozzájárulok a kereszténység csökkentéséhez. Hiszem, hogy eljöhet az idő amikor a vallás kissebbségbe kerül még ha nem is érem ezt meg, de érdekel ennek ellenére.

2017. ápr. 16. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Egy keresztény országban csak előny lehet a megkeresztelés. Igaz, hogy nincs beírva sehol, de ezelőtt néhány évtizeddel be volt és honnan tudod, hogy mi lesz 30-40 év múlva ?

És ha meg van keresztelve, akkor baj nem lehet, hiszen még 9 millió ember ott mellette szintén meg vannak keresztelve.

2017. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Hogy ért volna atrocitás? Éltem életem egyik felét egy olyan faluban, ahonnét mindenki reggel ment a 6:20-assal a gyárba. Éltem életem másik felét egy nagyvárosban, olyan részen, ahol 70000 lakás közelében templom se volt. Azt se tudtuk, hogy van olyan, hogy kereszténység. Ha volt itt-ott templomépület, szerepe annyi volt, mint az Amfiteátrumnak Óbudán... Jó, én elhiszem, hogy nagyon vidéki, nagyon félreeső tájakon per pillanat más a világ, mások az urak. Te tudod, milyen környezetben fogtok élni.


Így megy ez, egyik szülő se vallásos, mégis viszik a gyereket keresztelni, mert mindig akad egy dédnagymama, vagy egy huszonharmadik nagynéni, akit nem lehet leállítani, már leszervezte az egészet. (Kell az a 90%) Jó, hát, izé, nem akarták megsérteni...


Aztán mért pont megkeresztelve lenne a gyerek? Svábok vagytok ti? Tótok vagytok ti? Zsidók vagytok ti? Mi közöd van neked, neki vagy mondjuk nekem a Bibliához? Meg ehhez az egész idegen valláshoz, idegen kultúrához, amit erőszakkal hoztak a Habsburgok a fejünkre, hogy közben újból és újból FELTŰNÉS NÉLKÜL lerabolhassák az országot, mint sajátjukat. Mi maradt most is a magyar közvagyonból, iparból, ugye? Én azt mondom, keresztelgessék magukat az idetelepített barokk templomaikban, akiknek ez belülről jön... Tele van a családom erősen ázsiai, turáni beütésűekkel, úgyhogy én majd olvasgatom az Irk Bitig-et, miután lefestettem a tündököt, mert azt itt ezek valamiért nem tanítják. Nekem pedig ne tanítsanak se erkölcsöt, se kultúrát. Előbbivel amúgy is híján vannak, utóbbi meg kösz szépen, már van saját.


Mit tehetnél? Vagy csendben behódolsz az ezeréves nyomásnak, vagy megmondod a nagyanyósnak, hogy nem lustaságból nem látogatjátok a misét, hanem bizony eltérő a világnézeted, ozt arra varrjon gombot. És ne aggódjon, a gyerek érettebb fejjel még mindig megkereszteltetheti magát, ha majd úgy akarja. Nem lehet ezzel elkésni. Beszélje majd meg vele, ha tudja. Az egyház tárt karokkal fogja várni, mint párt a szavazótáborát. Hány meg hány ember van itt ebben az országban, akinek utólag jutott ez eszébe, mikor úgy fordult a világ. Az a bizonyos 90%, aki mindig éppen ott van, ahol mondták neki.

2017. ápr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb annyi hátrány érheti, hogy egyházi óvodába, iskolába valószínűleg nem veszik be, ha nem tudtok felmutatni keresztlevelet. De hát nyilván akinek nem fontos a keresztség szentsége, az nem keresztény, és nem is viszi keresztény szellemiségű intézetbe a gyerekét, tehát gyakorlatilag ez se jelent semmiféle hátrányt.
2018. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!