Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hányan vannak (pl. itt, meg...

Hányan vannak (pl. itt, meg úgy általában Mo-n) akik nincsenek megkeresztelve egyáltalán?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok, sem a húgom és ennek nagyon örülök mivel mondhatjuk hogy ateista vagyok, tehát kényelmetlen lenne kicsit számomra ha meg lennék keresztelve.. de nem ez a lényeg. Azt hiszem még egy emberrel sem találkoztam aki ne lett volna megkeresztelve (vagy lehet, nem szoktam kérdezgetni az embereket, de ahol előkerült a téma, ott a másik mindig meg volt keresztelve). Egyáltalán mi értelme van megkeresztelni azt a gyereket, akinek a szülei sem gyakorolják már a vallást (ismerek ilyet)?
2011. júl. 11. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Az az értelme, hogy ha a gyerek meghal (minden ember halandó!), akkor a pokolnak egy kellemesebb helyére jut, mint az a szerencsétlen, aki nincs megkeresztelve és hordozza magában az eredeti bűn minden következményét.

Sőt a megkereszteltnek esélye van egyenest a mennybe jutni, angyalok jönnek érte és nem démonok, mint a bűnös vagy nem megkeresztelt emberekért.

2011. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
65%

Sokan azért keresztelik meg a gyerekeiket, mert a rokonság erősködik. Nálunk is ment az agitálás, de én ellenálltam, a gyerekeim már nincsenek megkeresztelve. Annak pl. semmi értelme nem volt, hogy engem megkereszteltek, mert egyáltalán nem neveltek vallásosan.


Az egyik fórumon egy anyuka leírta, hogy náluk is ment a rokonság részéről az erősködés, de közölte (neki fia volt), hogy ha tovább piszkálják, körülmetélteti.

2011. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hagyomány és kész. Meg ha van vallása, akkor tartozik valahova, és tud oda járni ha akar. Ha meg nem akar, úgyse fog, de legalább lesz valami alap.
2011. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
56%

"Az az értelme, hogy ha a gyerek meghal (minden ember halandó!), akkor a pokolnak egy kellemesebb helyére jut, mint az a szerencsétlen, aki nincs megkeresztelve és hordozza magában az eredeti bűn minden következményét. "


Pont ezért utálom ezt a vallást.....

Amúgy ha ez igaz lenne, akkor elég nagy genyóság, hogy egy kisgyerek ha meghal, csak azért kerülne pololra (ha létezne), mert a szülei nem akarták megkereszteltetni.

2011. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Amikor én születtem, csak titokban lehetett keresztelni, apám nem is járult hozzá, azóta is pogány vagyok. És ma már igencsak középkorú vagyok.
2011. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3: jó, de ha akar valahova tartozni, meg lehet keresztelkedni később is úgy tudom, magadtól, nem?
2011. júl. 11. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem soha, hogy hiányozna. Egyébként 59 éves vagyok.
2011. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Első válaszoló: aki nincs megkeresztelve az a pokolba jut de nem fog szenvedni ha el követett bűnt ha nem!
2011. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Vérszomjas pandamaci válasza:


"Az az értelme, hogy ha a gyerek meghal (minden ember halandó!), akkor a pokolnak egy kellemesebb helyére jut, mint az a szerencsétlen, aki nincs megkeresztelve és hordozza magában az eredeti bűn minden következményét. "


Pont ezért utálom ezt a vallást.....

Amúgy ha ez igaz lenne, akkor elég nagy genyóság, hogy egy kisgyerek ha meghal, csak azért kerülne pololra (ha létezne), mert a szülei nem akarták megkereszteltetni."


Ezt szerettem volna én is írni, de Vérszomjas pandamaci megelőzött. Minden szavával egyetértek!

2011. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én sem találkoztam még ilyenekkel.

de például jómagam sem vagyok megkeresztelve, aminek én is örülök.

2011. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!