Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az erdélyi magyarok körében...

Az erdélyi magyarok körében jellemzően sokkal kevesebb a válás?

Figyelt kérdés

Hivatalos statisztikát nem ismerek, de viszonylag sok rokonom van ott és azt megfigyeltem, hogy aránylag sokkal kevesebben váltak el, mint az itteniek közül. Régen mikor osztálykiránduláson voltunk is mondták az ottani gyerekek, hogy ritka, ha valakinek elváltak a szülei, nálunk meg most már többségnek igen.

Amúgy ha megnézzük az erdélyi magyar társadalom alapvetően jóval konzervatívabb a magyarországinál és a történelmi egyházak szerepe is sokkal fontosabb, szóval érthető, hogy a hagyományos családi és a közösségi összetartás erősebb.



2022. okt. 11. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erdély elsősorban vidéki településekből, kisebb helyi közösségekből áll, kevésbé urbánus mint Magyarország (néhány megyét kivéve).

Igen, alapjáraton az ilyen térségek konzervatívabbak, közösség-orientáltabbak, de a családi összetartás és válások számának összefüggésével óvatos lennék, régen sem azért volt alacsonyabb a válások száma mert erősebb volt a családi kötelék és jobban szerették egymást a házastársak, hanem mert kevésbé volt társadalmilag elfogadott a válás ezért az emberek belekényszerültek, aztán beszorultak a boldogtalan házasságaikba.

2022. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én városban élek, és itt nagyon sokan válnak. Sok a meglepő válás is, hogy 25 éve vannak együtt, tehát nem csak az elkapkodott házasságokról van szó
2022. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma a vàlàsokat segìti elő a közössègi mèdia, ahol hamis kèpzetet nyùjt az hogy főkent a nőket 1000szàm likeoljàk pasik,ìgy megvan az az èrzet hogy "milyen sok embernek tetszem,biztos pillanatok alatt talàlnèk vkit a pàrom helyett" Ez megkönnyìti a döntèst viszont valòdi èrtèkes kapcsolatot ìgy talàlni ritka ezèrt sokszor az elvàlt fèl szingli marad.
2022. okt. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
65%
Az én családomban 2 válás is volt (szülők, nagyszülők), viszont én városról származom, viszonylag értelmiségi családból. Minél kevésbé értelmiségi egy család, minél szegényebbek (főleg ha vidéki gyökerekkel rendelkeznek), annál inkább jellemző a félelem, hogy megszólják az emberek, szomszédok, rokonok, stb. őket, ha elválnak. Az "asszonynak" sokszor nem is opció, hogy 30 év házasság utána elváljon az "urától". Van még mit fejlődni, igen...
2022. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:
63%
Igen lehet.
2022. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban sem volt soha válás, igaz, a fiatalabb generációk ezt úgy oldották meg, hogy egyáltalán nem házasodtak meg :-)))


De tény, hogy azért itt is eléggé megsokasodtak a válások, ha nem is magyarországi szinten...

2022. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!