Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy igazából belülről minden magyar erdélyi?

Figyelt kérdés
Már többször is hallottam ezt, hogy minden magyarban ott van az erdélyi vér, és a lelkünkben mind erdélyiek vagyunk. De nem igazán értem miért?

2020. jún. 1. 02:35
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Ironikus, de logikus módon Erdélyben maradt fent leginkább a hagyományos magyar kultúra, életforma és életérzés. Ez az ami tényként felfogható, a fenti kijelentés abban a formában inkább csak hungarista retorika.

Ettől függetlenül azért minden magyarnak érdemes ellátogatni Erdélybe és felfedezni a helyi dolgokat. Azoknak is akik alapvetően nem kötődnek különösen az erdélyi régióhoz.

2020. jún. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Sose hallottam, szerintem csak a Trianon miatti sírás-rívás része.
2020. jún. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Alapjában véve az erdélyiek sem magyarok, hanem székelyek vagy csángók, függetlenül attól, hogy sok szállal kötődnek a magyarsághoz.A szokásaik, népművészetük, konyhájuk jelentősen eltér a magyarokétól. A szavaikat pedig egy magyar sokszor nem is érti. Soha nem nevezték magukat magyarnak, sőt még most is sokszor csak székelynek vagy csángónak mondják. Azóta "magyarok", amióta a románok annak hívják őket, (és a kettős állampolgárság miatt).

Ez a kijelentés a trianoni hiszti miatt lehet, bár még nem hallottam eddig.

2020. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Az erdélyiek nem tartják magukat magyarnak ott teljesen más a szokás, konyhájuk, népművészet, kultúra és ha beszélnek 1 magyar nem nagyon érti meg.
2020. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!