Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországi nemzeti kisebbsé...

Magyarországi nemzeti kisebbségiek! Más is van úgy, hogy tudja hogy más nemzetiségű de már nem beszéli a nyelvet?

Figyelt kérdés

Pl nekem jórészt szlovák származású a családom, de már a szüleim és én se beszélem a nyelvet. Ami sokszor elszomorít.


(Közben már Nyugat-Európában élek, de ez most lényegtelen)


Van más is, aki így pl magyarországi román, szlovák vagy pl szerb családból jön és nem beszéli a nyelvet? Milyen érzésekkel tölt el?



2022. okt. 13. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze. Német származású a családom, de apám már nem beszéli a nyelvet. Én is csak azért, mert iskolában tanultam.
2022. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én negyedrészt görög vagyok, az édesapám félig, a nagyapám pedig teljesen. A dédszüleim 1953-ban emigráltak Magyarországra. Édesapám és az öccse még beszélik a nyelvet, de én és az unokatestvéreim már nem.
2022. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!