Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem gáz? Többi...

Ez csak szerintem gáz? Többi lent, picit hosszú leszek.

Figyelt kérdés
Én komolyan nem értem hogy miért mindenki a gyk-on kérdezi meg azt amit általában a célszemélytől,feleségétől,férjétől, gyerekétől anyósától,macskájától kéne.Hát ennyire nem tutdunk már kommunikálni egymással?!Nem tudunk beszélgetni,mert ez szerintem rohadt gáz,hogy családokban a napi bezsélgetés leredukálódott a feklete fehér igen nem kategóriába.Meg pároknál is sajnos ezt tapasztalom,nem csoda ha ennyi szakitás válás van mert ha nincs kommunikácio nincs kapcsolat se.Kommunikációt is hallgattam sokáig,és szerintem általánosba be kéne iktatni,mert a gyereknek jót tenne miután vannak olyan családok ahol a szülök képtelenek egy öszefüggő mondat megolkastására. Így hát a gyermektől se várhatunk jobbat mert x pedagógus megszakadhat nyelvtan órán 45 percben ha a gyerek utána ugyan abba a környezetbe megy haza ahol apu meg anyu képtlenek elmondani egy mondatot,és sok szülő sajnos szöveget értelmezni olvasni sem tud,tapsztalom,mert fiatalokkal tinikkel foglakozom.Főként hátrános helyzetűekkel ,meg olyannokal akiket otthon lelkileg vagy testileg bántalmaznak.Elékpesztő hogy az emberek mennyire nem tudnak manpság jól kommunikálni...Ez szerintem roszz mert rossz felé haladunk így nagyon,mondjuk nem oknélkül tartunk itt sajnos ennek szochiológia és társadalami okai vannak elsősorban sajnos.De ezt szerintem észre kéne venni és valamit kitalálni megoldásként,akármit,mert borzalom ami van mostanában kommunikáció terén,remélem nem csak én vagyok ezzel igy.Bocsánat ha hosszú voltam,sorry.
2010. szept. 28. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"emberek mennyire nem tudnak manpság jól kommunikálni"


sajnos a kommunikációhoz két fél szükséges... van úgy hogy az egyik nem is akarja megérteni a másikat és azért kérdez itt rá,mert lehet hogy valakinek van egy jó ötlete, hogy tegye másként...


"apu meg anyu képtlenek elmondani egy mondatot,és sok szülő sajnos szöveget értelmezni olvasni sem tud,tapsztalom,mert fiatalokkal tinikkel foglakozom"

Sajnos ez tényleg így van... :(

2010. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én például rengeteget kommunikálok a párommal, mindent megbeszélünk, mindent tudok róla...azt is elmondom, hogy mikor mekkora miért...tudom a nap minden percében mit csinál, hogyan telik a napja, mik a problémái, mit szeret, mit nem. Pedig egy éve távkapcsolatban élünk...

Én magam pszichológus hallgató vagyok, szóval ha én nem beszélnék a párommal akkor ki?! Mégis néha írok ide a gyk-ra, mert kíváncsi vagyok, hogy egy kívülálló mit gondol az adott helyzetről... ilyen is van...



Persze gyakran találkozom emberekkel, akik tanácsot kérnek tőlem, és amikor megkérdem, hogy de x-el, z-vel, y-al beszélt-e erről akkor azt mondja hogy "jajj nem, de jó hogy mondja, mert akkor fogok". Az a baj, hogy a mai rohanó világban mindenki fut, mint a töketlen kutya és sokaknak az emberi kacspolata teljesen leértékelődik.

Ha bizalom témáról van szó akkor inkább hallgatnak, minthogy beszéljenek erről, nem véve a szexualitást, vagy más ilyen "kényes" témát...

Néha tényleg nehéz beszélni, de mindennek az alapja a kommunikáció, ebben igazad van. Csak van akinek nincs ehhez adottsága vagy egyszerűen csak gyáva...sajnos...

2010. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt csak arról van szó, hogy különböző embereknek különböző a látásmódja, érdemes megismerni véleményeket. Aztán mindenki maga dönt.

A másik pedig: sok a melóhelyen unatkozó ember. :)

2010. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Mindenki rohan , ideges türelmetlen.Nem tud odafigyelni a másikra.De mi a megoldás? Én nem tudom.:(
2010. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én pl. egyedül élek a fiammal. 15éves és sokat beszélgetünk (suli, tanulás, őt érdeklő dolgok), de nem tehetek fel neki olyan kérdést, amire még én sem tudok válaszolni felnőtt fejjel. Egyébként más nincs körülöttem akitől kérdezhetnék, ezért teszem itt fel, mert több ember több helyről többet lát-hall-tud...
2010. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,örülök,hogy nem csak nekem szúr ez szemet,sajnos én ezzel a "problémával" naponta találkozom.
2010. szept. 28. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!