Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Horvátország külkereskedelme...

Horvátország külkereskedelme mennyire lehet érdekes?

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
kinek? milyen szempontból?
2022. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

előadás céljából.

Arra gondoltam de félek hogy nem találok róla sok mindent amit belehet mutatni.

2022. nov. 21. 20:19
 3/4 anonim válasza:
100%

Miért éppen Horvátország?

Tudok jobbat és jóval érdekesebbet!


Portugália!


Például, már ez elég érdekesnek és izgalmasnak tűnik a témára érdeklődőknek:


"Történelmileg Portugália a gazdasági kereskedelem egyik fő ereje volt, a felfedezések korában a haditengerészeti kutatások élvonalában járt, és a sikeres haditengerészeti utaknak és más országokkal való kapcsolatoknak köszönhetően a történelem első globális birodalmává vált.

A reneszánsz idején Portugália a világ vezető gazdasági hatalma lett, kapcsolatokat kovácsolt Afrikával, Brazíliával, Indiával, Kínával, Japánnal és sok más országgal, és ennek következtében sok kontinensre kiterjedő kereskedelmi rendszert épített ki. Az ország sorsa azonban 1822-ben fordulatot vett, amikor Portugália elvesztette fő gyarmatát, Brazíliát, majd afrikai más területeket."

2022. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, az már foglalt.

Igazából a szempontok megvannak adva, mint külkereskedelem, fizetési mérleg....

Gondoltam Horvátrol is lesz valami ez jutott eszembe, sejtettem hogy nem a legjobb választás de ez jutott eszembe amikor le kellett adni az országot. (és még nem volt foglalt)

2022. nov. 21. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!