Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez nagyon nagy segítség lenne...

Ez nagyon nagy segítség lenne nekem!?

Figyelt kérdés

Segítsetek abban hogy hogy tudnék olyan lány lenni akire az emberek nem úgy néznek hogy egy buta lány,Hanem az a véleményük,hogy hmmm ez egy érett,okos nő.

L/18


2010. szept. 29. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Először is tanulj meg helyesen írni, szóközöket és központozást használni. Ezt nem cukkolásból mondom, hanem a kérdésedre válaszolva, mivel legalábbis itt a neten ez az egyik legfontosabb eszköze annak, hogy értelmesnek nézzenek. Aki összemossa a szavait, helytelenül ír, nem rak szóközt vessző után, nem tudja, mikor kell kisbetű, mikor nagybetű, az buta - ez a kollektív vélemény, és általában nem is téves.


Élőben már komplikáltabb a helyzet, ehhez élőben is ismerni kéne téged.

2010. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hűű, ezt elég nehéz lesz itt megválaszolni.

Pl. olvass sokat, szépirodalmat, tudományos könyveket, stb. Válassz ki egy témát (pl pszichológia), olvass róla rengeteget, és ejtsd el egy-két helyen, hogy ez a hobbid, majd ha kérdeznek róla, hosszasan el tudsz beszélgetni.

Hallgass komolyzenét, és jegyezd meg a címüket, zeneszerzőt.

Olvass híreket, kicsit ásd magad a politikába, az egészségügy mai helyzetébe, olvass sokat országokról, kúltúrákról, világvallásokról, ilyesmi. Olvasgass művészetekről, építészeti stílusokról, festők stílusairól, stb.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Egyébként miért/miből gondolod, hogy butának tartanak?

2010. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20:42-es vagyok

Az én két kedvenc témám a pszichológia , és az evolúció..pl. tudtad-e hogy egy kukoricának több génje van, mint az embereknek? ezt elsütheted pl. amikor főtt kukoricát esztek valahol a barátaiddal. Persze, bele fognak kérdezni dolgokba, tehát ásd bele magad a témába, hogy tudj válaszolni a kérdéseikre, ne csak ülj bambán:). Ez is nagyon érdekes téma. Persze ha nem vagy érdeklődő, nem vagy nyitott, akkor hiába olvasol ilyeneket nem fogod megjegyezni, mert nem érdekel. Szóval írj magadról valamit, mert így roppant nehéz tanácsot adni.


És még valami: fogalmazz kicsit finomabban, kicsit hivatalosan (pl. cső, örülök hogy összekoccoltunk helyett: szervusz, örülük, hogy találkoztunk, ilyesmi:)

2010. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Újra 20:42-es vagyok

[link]

itt tudsz olvasgatni, letölteni. Rengeteg könyv van mindenféle témában, és ingyenes.


Egyébként az elsőnek igaza van, nagyon fontos a helyesírás, teljesen más képet fest rólad, ha helyesen írsz, mintha úgy ahogyan a kérdésedben. Ezt tudod gyakorolni, pl. kérj meg valakit, hogy diktáljon le neked szöveget, és ellenőrizze le, de akár te magad is leellenőrizheted.

És még valami: akár szóbeli, akár írásbeli fogalmazásról van szó kerüld a szóismétlést, ha kell ehhez bővítsd a szókincsedet (idegen szava szótára, szinonima szótár)

Én most nem így tettem, de fáradt és beteg vagyok, alig látok ki az arcomból, szóval nézzétek el nekem:):)

2010. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

folyton komoly és unalmas célokat kell kitűzni magad elé, amiket meg is valósítasz, társaságban élesen bírálni valamelyik filozófiai vagy pszichológiai irányzatot, és Kundera könyvet tartani a kézitáskádban. nem javaslom.

dudák, dudák, nyam nyam nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta.

2010. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ööö... üdv köreinkben, Bud Bundy... :))
2010. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Törődj kevesebbet mások véleményével, így talán könnyebb lesz önállóan gondolkodni, amit mindenki becsül.
2010. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!