Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eddig teljesen biztos voltam...

Eddig teljesen biztos voltam benne, de mostmár nem tudom eldönteni, mi legyek, ha "nagy leszek"! Segítség!?

Figyelt kérdés

Eddig 100%-osan megvoltam arról győződve, 4 éves korom óta, hogy gyermekorvos leszek.

De mostanában már egyáltalán nem vagyok biztos benne. Anyu nagyon beleélte már magát, hogy a kislányából orvos lesz, ezért most kicsit kivan akadva, és állandóan azt hajtogatja, hogy képes vagyok rá, de én nem vagyok abban biztos, hogy 6 évet végig tudnék szenvedni az egyetemen, és közben olyan dolgokról tanulni, hogy juhh...Már ha csak rágondolok, hogy miket kéne majd tanulnom...

Egyelőre annyit határoztam el, hogy egészségügyi középiskolába megyek, és ott majd eldöntöm, hogy tetszene-e az egészségügyes szakma.

Jelenleg azt gondolom, hogy gyerekorvosként vagy gyerekpszichológusként tudnám elképzelni magam, viszont az orvosnál a tanulás tart vissza (az, hogy nem tudom menne-e, és hogy nem tudom már, hogy tényleg szeretném-e, vagy csak a kisgyerekkori álmomat hajkurászom), a pszichológusnál pedig az, hogy anyu szerint nem túl keresett szakma, pszichológusnak nagyon sokan tanulnak, közben meg csak 1-2 kéne belőlük... Orvosként az is jó lenne, hogy könnyebben kitudnék menni valamilyen külföldi országba, mivelhogy hiányszakma, és ott talán akkor még jól is keresek, pszichológusként pedig fogalmam sincs, mennyi esélyem lenne kint elhelyezkedni.


Esetleg segítenétek dönteni? Ajánlanátok viszonylag érdekes munkákat, amivel nem is olyan nehéz elhelyezkedni külföldön, és még jól is lehet keresni?


2011. nov. 1. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha orvos akarsz lenni, akkor ne középiskolába hanem egy kemény gimnáziumba menjél.

az egészségügyi középiskoláknak 4 évig semmi közük az egészségügyhöz, csak az érettségi után lehet menni pl ápolónak stb..


szerintem ha orvos vagy pszichologus akarsz lenni, akkor a környék legkeményebb gimijével kell kezdeni.

itt is biologiát kémiát és fizikát tanulni leginkább.

aztán pl 2-ban megkéred anyukádat menjetek el egy korházba, tuti találtok valahol valakit aki szivesen végig vezet, megmutat pl egy gyerek részleget.


nekem a sógorom gyerekorvos. (nem magyar, és nem magyarországon tanult)

ö végig életében szuper tanuló volt, és miután szintiszta 5-re elvégezte az egyik legkeményebb gimit akkor nem tudta mi akar lenni. a hobbijához matek kellett volna amit annyira nem szeretett (csillagászat), így elment egy szociális évre ami itt kötelezö a fiataloknak ha nem tanul tovább, ez lehet a katonaság vagy pl korházi kisegítö munkat.

na ö a korházat választotta és nagyon megtetszett neki az egészségügy így felvételezett rögtön az orvosira, fel is vették és 6 évet végig csinálta könnyedén kitünöre végzett itt is, és fel is vették az ország egyik legnevesebb egyetemklinikájára.


de ami biztos az orvosira szuper gimnáziumi végzettség kell, és mivel tényleg sokat kell tanulni, így kellöen csak egy jó gimi tud felkészíteni.

2011. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Mások is azt mondták nekem, hogy inkább gimibe menjek...

Csak épp az a baj, hogy bizonytalan vagyok már nagyon abban, hogy orvos leszek-e. Említetted a biológiát, kémiát, fizikát. Na, a kémia és a fizika (de főleg a kémia) azok a tantárgyak, amik a legjobban kifognak rajtam. :( Bár 5ös vagyok mind2ből, a kémiát egyáltalán nem értem.

2011. nov. 1. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orvosnak kötelező kémiából/fizikából emelt szinten érettségizni.Kémiából pedig majdnem annyit kell tanulnia mint biológiából.Ha nem nagyon érted akkor lehet tényleg nem

orvosira kéne menned.

2011. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gimibe menj ott lesz időd gondolkodni. Aztán utána az lehetsz ami akarsz. Érettségi nélkül már kukásokat sem vesznek fel. Egy egészségügyi középsulival sz@rt sem érsz. Szóval irány a gimi.
2011. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj egy jó gimibe, onnan még bármi lehetsz. Ennyi idős korukban kevés ember tudja, mi szeretne lenni, illetve sokat változik még. Majd a gimnáziumban megnézed, melyik tantárgy megy jól, melyiket szereted, fog még ez alakulni, elmész nyári munkára, kipróbálsz több mindent. Hidd el, van még időd, nekem semmi ötletem sem volt 15 éves koromig, mindig hebegtem ha feltették ezt a kérdést vagy mondtam valamit ami éppen eszembe jutott. :D És így is én lettem az az ismerőseim közül, aki (így most visszanézve) a legkorábban döntötte el, hogy mi akar lenni, úgy, hogy aztán nem is változott. Sokan még érettségikor se tudják, úgyhogy nyugi.

A pénzzel annyit ne törődj, mire te végzel, az 10 év, plusz utána dolgozol még 40 évet, ki tudja megmondani akkorra mi lesz, ki mennyit fog keresni?

2011. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!