Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene lefordítani...

Valaki segítene lefordítani ezeket a mondatokat angolra? (Ha csak egy párat fordítotok, már az is nagy segítség)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy Péter írta a falra azt a gusztustalan mondatot.

Nem írhatta Péter, hisz nem is tud írni.

Biztos a fészekből esett ki ez a kismadár.

Ha jó leszel, vacsora után megehetsz egy banánt.

Nem lehetsz ilyen lusta!

Esetleg megvakulhatsz, ha ennyit nézed a társad dolgozatát.

Be kéne tenni a hűtőbe.

Nem kellett volna hozzámenned ahhoz a részeg tengerészhez.

Nem ihatta meg mindet!

Be kellett volna olajozni a bicikliláncot.

Lehet, hogy nem vagyok egy lángész.

Elmennék, ha tudnék.

Ő nem mondhatott ilyet.

Nem mondhatott volna ilyet, ha ott lett volna az édesanyja.

Nem mondott volna nemet, ha udvariasabban kérted volna.

Nem kellett volna olyan korán jönnöd, Felébresztetted a gyerekeket.

Lett volna elég idő megcsinálni később is.

Nem kellett zöldséget vennünk, volt elég a kertben.

Ha a nyuszi medve volna, a vadász is kevésbé dicsekedne.


2011. okt. 16. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az igazi segítség, ha nem segítek. Nem nehezek ezek, és jó gyakorlásra.
2011. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezt választottam, mert illik a személyiségedhez. :-)


You can't be so lazy!

2011. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem nehezek ezek? Nem vagyok olyan rossz angolból, de fogalmam nincs hogy vannak ezek a mondatok, már csak azért sem, mert nem vettünk ilyeneket. Aztán pedig ha rosszul írom, vagy esetleg webfordítózom, akkor meg az a baj. Amúgy elkezdtem az első: It may, Peter wrote to the wall that disgusting sentence. Fogadok egy szó se jó belőle..
2011. okt. 16. 20:18
 4/15 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam, hogy érkezik egy ilyen mondat, holnap elmegyek lottózni.. Na mindegy, azért köszi:)
2011. okt. 16. 20:19
 5/15 anonim ***** válasza:

"Amúgy elkezdtem az első: It may, Peter wrote to the wall that disgusting sentence. Fogadok egy szó se jó belőle.."


- De, egy-két szó kifejezetten jó belőle. Helyesen 'It may have been Peter who wrote that disgusting sentence on the wall."

Nem szégyen, ha nem nagyon tudsz angolul. De nem mgondolod, hogy annyit megtehetnél, hogy megpróbálod, aztán majd legfeljebb kijavítjuk?

2011. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vagy 'Peter may/might have written that...", de szerintem a hangsúly megtartásához az előző megoldást kell alkalmazni.
2011. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
It can't have been Peter, as he can't even write.
2011. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De elkezdtem. Ezt most nem csak azért mondom, mert most te ezt mondtad, de egyszerűen némelyik annyira nem megy, hogy elkezdeni se tudom. Elhiheted nekem, hogyha az én verziómat írom ki, hogy szerintem hogy van, akkor se nagyobb a segítség. Néha már alig merek kiírni kérdést, most nem csak erre a témakörre gondolok, mert tudom, hogy csak a bunkózás jön vissza. És egyébként igen, a reál tantárgyak sokkal jobban mennek, mint a humán, és avval is szeretnék tovább menni.
2011. okt. 16. 20:42
 9/15 anonim ***** válasza:

Angol nyelvtudás nélkül kevés helyen tudsz majd boldogulni. ÉS a felháborodás a válaszolók részéről jogosabb ebben a kategóriában, mert gyakorlatilagm inden második kérdésben a házi feladatot akarják megiratni velünk.


Egyébként mutasd meg azokat a mondatokat, amelyek problémásak, és szívesen segítenék én is, mivel szoktam tanítani.

2011. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mivel házi feladat témakörben vagyunk, mást nem is igazán lehet.. Amúgy ha téged annyira zavar, hogy a házit akarják megíratni, akkor miért jársz ebbe a témába? Ezek szerint mégis szereted megoldani a dolgokat másoknak..

Na akkor pl:


You should have been oiling your bicycle chain.

It should be put to the refrigerator.

I would go, if I could.

2011. okt. 16. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!