Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svájc lakosságának hány...

Svájc lakosságának hány százaléka nem bevándorló?

Figyelt kérdés

Ugye a vb-n a Svájci válogatottnak több mint 80%-a nem Svájci nemzetiségű ember, tehát nem őslakos.

Ez reprezentálja Svájc lakosságát vagy azért nincs 4x annyi migráns l, mint Svájci?



2022. nov. 24. 15:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

10-es


Valoszinü Appenzellben több a svajci, mint a külföldi, es akkor igaz a statisztikad.


Ahol en lakom,- es az egy jo cim, Zürichtöl 5 km-re,- a hazban 10 emberböl 4 echte svajci, 1 masodik generacio svajci, es en, aki elsö generacio vagyok, svajci allampolgar. No de en is külföldinek szamitok!


A fiam 3 lakasos tarsashazban lakik. Egy hazaspar nemet, mindkettö, egy hazaspar svajci-del amerikai par, es ök magyar (masodik generacio, es nemet feleseg)


A nemet baratnöm Dübendorfban a Secundarschuleban tanarnö, az osztalyaban 1 (egy!!) svajci van, a többi gyerek külföldi, megpedig elsö generacio!


Zürichben, ha kis idöt azzal töltesz, hogy figyeled az embereket- Becslesem szerint 80-90 szazalek külföldi (a masodik generaciot is beleertve).


A volt munkahelyemen 2 amerikai, 2 nemet, 1 equadori, 1 belga, es 3 svajci volt rajtam kivül.


Csak egy par peldat irtam.

2022. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%
Wow, der Sommer ist super!!
2022. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es: Én is laktam Zürichben és környékén 13 évig. Zürich és Genf speciálisak, ott 50% körüli a külföldiek aránya. De csak ott. Az a két kanton a lakosságnak kb 10%-a. A maradék az "igazi Svájc", ahol sokkal kisebb ez az arány.
2022. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!