Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van valaki rajtam kivul, aki...

Van valaki rajtam kivul, aki nem a sajat anyanyelven neveli sajat gyermeket, mert a hazastarsa nem magyar, es nem is ert magyarul?

Figyelt kérdés
8 honapos kislanyomhoz mas nyelven szolok, a ferjem miatt, aki ezt elvarja, sot megtiltja , hogy magyarul szoljak hozza.
2010. okt. 1. 09:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Mi az, hogy megtiltja a ferjed? Uristen :( Megcsak nem is ertekeli a te kulturadat, nem is talalja szepnek, hogy kettotok nemzetiseget orokititek tovabb... pedig ez olyan szep :( Szamomra felfoghatatlan...


Én Kanadaban elek a ferjemmel, aki francia-angol anyanyelvu, nekem meg anyukam nemet es apukam magyar, szoval szegeny baba el van latva a nyelvek kavalkadjaval :)))

En a nemetet nem szeretem, ezert sajat dontesembol nem beszelek hozza nemetul, de a parom angolul es franciaul en pedig angolul es magyarul is beszelek hozza. A ferjem kulon keri, hogy beszeljek magyarul, mert szereti a nyelv hangzasat meg hogy tok szep meg minden...

2010. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Nincs igaza a férjednek,ezt értesd meg vele. Te szólj hozzá magyarul, a férjed a saját nyelvén. A kicsi mindkét nyelvet tökéletesen fogja beszélni. Ez más vegyes nyelvű családoknál is így van. Sőt,ismerek olyan családot,ahol a gyerek 3 nyelven tanul egyszerre. Olyan helyen élnek,ami egyik szülőnek sem az anyanyelve.
2010. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Másodiknak van igazad, férjed meg - már bocsánat, de - hülye, ha ezt tiltja. A gyerek kapna grátiszba egy új nyelvet tőled, amit szintén anyanyelvi szinten beszélhetne, és ki tudja, mire használhatná még később. A férjed ezzel a saját gyereke alatt vágja a fát. Nagyszerű apa, gratulálok neki.
2010. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Hat ez durva! A kapcsolatotokban nem vagytok egyenranguak, ha barmit is meg tud neked tiltani. En is külföldön elek egy külföldi ferjjel, 2 es fel eves a kisfiam. Nalunk nem volt kerdes, hogy magyarul beszelek a gyermekemhez, szerintem ez neki valik elönyere, kesöbb sokkal nehezebb nyelvet tanulni. En lehet megkerdeznem a paromtol, hogy na csak nem szegyellsz engem es a szarmazasomat?!
2010. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Egy ilyen embertől tuti nem vállalnék gyereket. ne haragudj, de mi a franc, az,hogy megtiltja...jajj nagyon felháborodtam:-S

Egy olyan férfi aki ezt "megtiltja" nem normális, és sokkal nagyobbnak érzi magát a kapcsolatban...Engem nem érdekelne, hogy megtiltja magyarul beszélnék a gyerekkel, akkor mit tenne? Megüt? mert akkor válnék is...:(

sajnálom

2010. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a gyerek nem fog beszélni az anyanyelvén (csak az "apanyelvén" :(
2010. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Te magyarul a férjed a saját nyelvén beszéljen hozzá!
2010. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda primitív fickó! Úgy látszik kellett neki a magyar nő, de nem az anyanyelve miatt.
2010. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

A férjednél már csak te vagy primitívebb, mert:


-ilyennel álltál össze.

-ha már ilyennel álltál össze, gyereket szültél neki.

-ha már gyereket szültél neki, képtelen vagy úgy nevelni, ahogy kell.

-úgy fest, 8 hónap alatt eddig ki sem nőtt a gerinced, hogy változtass ezen.

-lefogadom, hogy nem is fog.

2010. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Kitalál valamilyen szláv a férjed vagy román ugye?
2010. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!