Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez az én szegénységi bizonyítv...

Ez az én szegénységi bizonyítványom, vagy az emberek álszentek?

Figyelt kérdés

Facebook, városi fórum csoport (már jól kezdődik ugye).


Adott egy szerintem figyelemhiányos fiatal anyuka, aki minden héten kiír valami baromságot, nyilván innét kap visszaigazolást, reakciókat, máshonnét nem.


Ami viszont marhára idegesít, hogy több olyan posztja is van, hogy pl.: karácsonykor kiírja hogy segítenének egy rászoruló családon, de hozzáteszi hogy nekik sincs sok pénzük, csak szeretné egy gyerek karácsonyát boldoggá tenni.

Ez még úgy ingerküszöbön belül van, bár ha tényleg nem a feltűnés keltése lenne a cél akkor privátban megkeres egy ezzel foglalkozó szervezetet. (én nem segítenék senkinek sem, sem karácsonykor, sem évközben mégis tudom kik foglalkoznak ezzel, akik biztos tudnának egy rászoruló családod ajánlani)

Persze 200++ komment, hogy "reszkepkt" meg minden, ezt csak így kapja meg.


Legutóbb meg kiírja, hogy a vonatra felszállt itt, és látott egy szegényes kinézetű, de látszólag nem hajléktalan bácsit, aki így télvíz idején papucsban volt, és nem volt ideje megszólítani mert a bácsi leszállt a következő megállónál (mindkét irányba 7 perc a menetidő a következő megállóig), de ha valaki ismeri ő venne neki egy rendes cipőt saját költségen.

Erre megint 200++ komment, kalapot emelő emojik, meg hogy te mennyire egy jószívű ember vagy és így tovább.

Tényleg az agyam eldobom, nem ismerem ezt az anyukát személyesen, persze a posztjaiól már felfigyeltem rá, de iszonyat irritál, ez annyira álszent.

7 percig nem volt ideje megszólítani, hogy figyelj már fater, ne vegyek neked egy cipőt?

Persze hogy nem volt ideje, mert akkor nem írhatta volna ki, és nem jött volna megint 200+ rekakció, és nem lett volna meg a heti önfényezései kvóta.


Úgy beírnám ezt, de garantált, hogy nekem ugrana az a sok álszent kommentelő.

Engem ez annyira irritál, miért kell ez?

Nem is feltétlen az anyukával van a bajom, nem figyel rá a férje, egész nap otthon van a gyerekekkel, kell valami elfoglaltság, de az ahogy az embereknek mennyire csak az számít hogy mit mutatunk a külvilág felé.


A nő nevére kattintva kiadja az összes a fórumra beírt posztját, konkrétan minden hétre jut valami bullshit kiírása, a semmiről is regényt ír.


Engem meg pl. a város ügyei érdekelnének ebben a csoportban, és akkor ilyen hülyeségekkel van tele....


2023. jan. 10. 04:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd be a véleményed, vállald fel, hátha kinyílik néhány ember szeme.
2023. jan. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg álszent ember van. Én amikor ilyennel találkozom, letiltom egyből a magam nyugalma érdekében.
2023. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A látszat az ami alapján él rengeteg mai ember. Valószínűleg így kap csak megerősítést az életben,de ez nem a te szegénységi bizonyítványod. Esetleg még a csoport adminjának szólhatsz,hogy ez a város hírei miatt létrejött csoport nem mindenféle posztolgatos,hátha Ők leállítják.
2023. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!