Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki "cigánykodik"? elnézést, de nem ismerem ezt a kifejezést. Ki tudja?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Mikor valaki nyalizik vagy pl bújik hozzád hogy szeretlek meg pl kell neki valami és megy hozzád puszilgat és igy szeretlek ugy szeretlek! Erre mondják hogy ne cigánykodj már!
2010. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt jelenti, hogy seftelő, mesterkedő, rosszban sántikáló.
2010. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk arra használják, amikor valaki mindent drágáll, és állandóan azon mesterkedik, hogy olcsóbban megússza. Amikor hiányzik valakiből minden nagyvonalúság.
2010. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


google a barátod, wiki a barátnőd ;)

2010. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kicsinyeskedik, veszekszik.
2010. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden területen más ezeknek a jelentése attól függetlenül, hogy szótári szempontból mit is jelent ez valójában. Nyilván nem úgy alakult ki ez a szó, hogy valaki kitalálta, és hozzárendelt 1 darab jelentést, inkább kialakult itt-ott, elterjedt, és mindenki annak értelmezi, ami éppen a cigányokról az adott aspektusban eszébe jut.
2010. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyik se jó! A cigánykodás az amikor valaki semilyen módon nem ismeri el másnak az igazát semilyen bizonyítékot nem ismer el igaznak.(marhaság hogy a hízelgés volna a cigánykodás!)
2010. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pedig mifelénk is arra használják, ha valaki úgy hízelkedik, hogy egyértelműen "kilóg a lóláb", érdekből hízeleg.
2010. okt. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

(Érdekes hányféle jelentés lehet...)

Nálunk - a nagymamámnál - azt jelentette, hogy valamelyikünk folyamatosan (visszatérően) kért valami olyat, ami teljesíthetetlen

(pl.: "Vedd meg nekem ezt vagy azt a játékot !"

"Megmondtam, hogy nem lehet, hagyd abba, NE CIGÁNYKODJ már !")

2010. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A "cigánykodik" a köznyelvben leginkább arra használatos, amikor valaki a már lealkudott árból tovább próbál alkudni.
2015. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!