Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság már általánosan...

Manapság már általánosan használják a "kirúgták" kifejezést pedig ez durva szónak számit, hogy lehet az, hogy ez ennyire elterjedt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát elbocsátották, vagy kirúgták... szerintem egyre megy. Jelentés tartalmában, az én "szótáramban" egyik sem durvább vagy nagyobb horderejű a másiknál.
2011. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Az elbocsátották jobban hangzik és mindenképp elfogadhatóbb.Ha valakire azt mondják,kirúgták,az embernek óhatatlanul az jut eszébe,hogy saját hibájából menesztették.

Elfogadottabb a kirúgták szó,mert sajnos egyre népszerűbb a bunkóság.

2011. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Én a berúgás szót jobban kedvelem :)
2011. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
"kirúgták,az embernek óhatatlanul az jut eszébe,hogy saját hibájából menesztették." Mert eredetileg csak arra vonatkozik, nem? Én legalábbis csak erre használnám, de még sehonnan se küldtek el:D
2011. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a két szó egyenlő... lehet azért, mert beépült a köztudatba, és én már így szoktam meg, de nem érzem a különbséget a két szó jelentése között. Egyik kicsit keményebb megfogalmazás, viszont amit előttem mondtak páran, azt nem venném ki ezen szavakból. Szerintem valakit elbocsátani is ellehet saját hibájából, és kirúgni is, ugyanakkor leépítés miatt is lehet ugyanez, vagy bármi miatt.
2011. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a köznyelvi, általánosan elterjedt kifejezés, nem igazán durva, a lényegen nem változat.
2011. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A válaszokból is látszik, hogy az emberek nem tudják érzékelni ennek a kifejezésnek durva mivoltát, pedig ez egy durva szó és durva szavakat megsem kellene használni a Tv-ékben stb.Persze más az egymás közötti beszéd.Sajnos ma már ott tartunk, hogy a durvaság nem csak a beszédben terjedt el.
2011. márc. 12. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!