Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha anyukám cigány, apum...

Ha anyukám cigány, apum magyar, akkor én nem számítok teljesen fehér embernek?

Figyelt kérdés

Mert amúgy nagyon fehér bőröm van (ahogy anyukámnak is, ő is hófehér, de a vonásai miatt azonnal lehet látni) és nem is látszik rajtam. Csak a cigányok szokták mondani hogy látszódnak a cigányos vonásaim.


Mamámon és a rokonokon már egyértelműen látszódik hogy nem magyarok.

Tulajdonképpen mivel "félvér" vagyok, nem számítok teljesen fehér embernek?



2023. febr. 21. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerre vagy mindkettő.
2023. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lucifer-666 ***** válasza:
76%
Miért kell színekben gondolkodni? Vagy miért baj, ha mindkettő vagy?
2023. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem igazából nem baj, csak kíváncsi voltam :)
2023. febr. 21. 21:18
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem fehér vagy.
2023. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

"anyukám cigány"

Mármint... mennyire?

A cigányok nagyon sötét bőrűek. Indiából jöttek, ott ez az alap.

Ha 1 cigány őse volt valaha, a 15 fehér mellett, csak akkor lehet fehér színű.

Félvér az, aki fele-fele arányban származik két rasszból.

Te például akkor lennél félvér, ha az egyik szülőd igazi ősi cigány (vagy fekete néger, stb) lenne.

Különben negyedvér, nyolcadvér... tizenhatodvér... meddig érdemes számolni szerinted?


Amerikában volt olyan időszak, hogy a harminckettedvér "négereket" is négernek nevezték. Gondold el: TÖKÉLETESEN fehér embernek nézett ki.

De a körmein a kicsi félholdak sötétek voltak.

Akkor ez már néger.


Amúgy olyan, hogy "teljesen" fehér ember... nem létezik. Mindenki keverék.

2023. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, nem sokat tudsz a genetikáról, és a cigányokról, ugye? Párom félvér, télen teljesen fehér, nyáron változik csak meg a bőrszíne barnára. Egyik unokatestvére télen-nyáron kreolos, a másik akkor is hipóreklám, ha napra megy. Róla meg nem mondaná senki, hogy 50%ban cigány, mert még az arcvonásain se látszik. Nagymamájuk barna bőrű, teljes egészében roma sok generációra visszamenőlegesen, nagyon barna bőrrel, erősen cigányos arcvonásokkal, hozzá égszínkék szemmel. A kék szemszín különben indiaiak közt is előfordul, igaz nagyon ritka. Ahogy a fehér színkomplexió is. Az a génváltozat, ami a fehér bőrszínt eredményezi, náluk ugyanúgy jelen van, csak ritkábban jelenik meg, mint az európaiaknál. Tehát keveredés nélkül is születnek fehér bőrű indiaiak.
2023. febr. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NTBS ***** válasza:
30%
Dehogynem. Te is fehér ember vagy.
2023. febr. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"születnek fehér bőrű indiaiak."

Csak nagyon-nagyon ritka.

Eleve mire ide kerültek, más csak félcigányok voltak. Nem taxival jöttek, kellett egy kis idő hozzá.

Közben keveredés is volt.

Azóta is. Tehát már csak negyed.

És most azokról beszélek, akik tényleg cigánynak néznek ki. Aki nem, az már még kisebb keverék.

Pont azt kérdeztem, hogy akinek 16 szülőjéből EGYETLEN a cigány - azt te cigánynak nevezed?

Milyen alapon?

2023. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
A kérdező édesanyja leírás alapján nem 1/16-od részben cigány, hanem sokkal nagyobb hányadban. A fehér színkomplexió ellenére. Ami lehet keveredés következménye is, de a roma gene pool alapból hordozza az ezt kialakító gént, ahogy az indiai lakosság is! Kis százalékban, de jelen van az allél. Ráadásul a romák jellemzően endogám közösség, még a mai napig is. Régebben meg pláne azok voltak. Ahogy északabbra vándoroltak, saját maguktól is kifehéredhettek, akik kifehéredtek, és nem feltétlenül csak keveredés folytán! Ahogy párom nagymamája sem feltétlenül egy korábbi vegyesházasság miatt kékszemű. Másrészt aki 1/16-od részben cigány, annak az egyik ükszülője cigány. MIért fáj neked az, ha valaki ezek alapján cigánynak akarja magát tartani? Vagy azok miatt aggódsz, akiknek ez "ciki"?
2023. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, hogy akinek 16 őséből EGY cigány - az miért pont ezt emeli ki?

Semmi értelme. Nem ez a döntő.

Ilyenkor azt lehet mondani, hogy van benne egy kis cigány vér IS.

2023. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!