Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a veszprém-...

Mi a véleményetek a veszprém- megyei vörösiszap kiömlésről? Belemehet-e a Dunába a szennyező anyag? Lehet-e csapvizet használni ezek után?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

semmi baj nem lesz

nem tartalmaz veszélyes anyagot a vörös iszap (aki veszélyesnek titulálja, nem ért hozzá, nem tudja ez mit jelent)


Amúgy a vízkezelés során eleve van pH beállítás, tehát a lúgossággal nincs baj, a vas-hidroxid pedig kiszűrhető.

2010. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Bele fog menni, csak kérdés, hogy a PH-t addigra mennyire tudják "lenyomni" a biztonságos határ közelébe.

Előzőnek:

Azért azt nem mondanám, hogy nem veszélyes, a vas mellett van még benne pár nehézfém is, ami már igen káros lehet!

2010. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Károsak a nehézfémek, ha a szervezetbe jutnak. Igazából a vörösiszap veszélyessége a lúgosságában rejlik pH 13 azért elég erős, viszont savval semlegesíthető.
2010. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki csak a DUNA_DUNA miért más nincs veszélybe? És a Marcal? Mi pedig onnan nem lakunk messze...

És mért nagyobb probléma mert bele folyik a Dunába?? Mert át megy külfördre? vagy mert ti laktok ott de az nem számit hogy sokan meghaltak?? Pici gyerekek haltak meg ott de az senkit nem érdekel. és én is gyerek vagyok..

2010. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elérte a Dunát, úgy, hogy a Marcal teljes élővilága tönkrement. Nagyon remélem, hogy minket nem ér el... A tavaszi árvíz idején is nagyon sokan hiányoztak és nagyon nagy összevisszaság volt az iskolában, most meg ez az év számít így nagyon nem kellene.


Sajnálom az embereket, akiknek a házuk odaveszett. Egy egész élet munkája. Emlékszem mikor mutatták az Aktívban a riportot róla, hogy mondta az egyik ember: ne egyék meg a kertben lévő élelmiszert. Kérem, melyiket? Semmi nem maradt nekik, előröl kell kezdeniük mindent. Ez a legszörnyűbb..Gürizel egész életeden át, aztán puff, egy csapásra tönkremegy minden.


Azon háborodtam fel, mikor Balázsék beszélgettek erről a Class FM-en és Bali felolvasta azt, amit Bakó Zoltán írt: mi nem vagyunk hibásak semmiért, nem a mi felelősségünk. Később azt hallottam bocsánatot kért, de biztos azért mert hallotta miről beszélgettek. Most környezetvédők tiltakoznak az ellen, hogy egy újabb bányát nyisson az a cég. Helyes!


Aki így károsítja a környezetet, és tönkreteszi több 100 millió család életét az nehogy már terjeszkedjen. Legkevesebb az lenne tőle, hogy lemond a posztjáról.

2010. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Első, ne haragudj, de nehézfémeket igen is tartalmaz, és ha megszárad a szél elhordja, mi meg belélegezzük... és mivel a nehézfém mérgező az ember számára, így eléggé nagy bajokat tud okozni esetleg..
2010. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha Japánban valaki ilyet művelt volna, ő hibája vagy sem, rég öngyilkos lett volna... Nem azt mondom, hogy követni kell a japánok példáját, na de hogy új bányát...
2010. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeirntem viszont igenis kövesse a japán példát! Én tükörbe sem tudnék nézni, ha ilyen történne miattam, leköpném magam, az a senki meg úgyis megússza. Kötelet az ilyen alávaló féregnek!
2010. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Normális esetben nem tartalmaz nehézfémeket. Persze ha beleöntik azt is amit nem kéne az más kérdés.

A Vörösiszap a bauxit feldolgozása során keletkezik. Feltárják nátronlúggal a bauxitot. Az Al2O3 feloldódik, a vas-hidroxid ott marad. Ennek a vas-hidroxidnak a lúgos szuszpenziója a vörös iszap.


Tehát csak olyan komponenst (és most a fémsókra gondolok) tartalmazhat, ami a bauxitban benne van.


Hangsúlyozom, csak akkor van értelme a nehézfém-sókkal foglalkozni, ha más, nem oda való dolgot is beleöntöttek a tározóba. Tudom mit beszélek, ez a szakmám.

első voltam

2010. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
No igen, ne mondja senki hogy nem káros. Vagy ha úgy gondoljátok nyugodtan ültessetek abba a földbe krumplit, répát stb... Persze, hogy aki a Duna mellett él azon aggódik csak ide el ne érjen, ne legyen nagyobb a katasztrófa! Sajnálom az embereket akik ott élnek. Már azzal a pár hívással is tudok segíteni megteszem, és remélem mindenki aki itt kiírt egy kérdést vagy válaszolt legalább egyszer 200 forintot küldött!
2010. okt. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!