Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz hogy Japánba...

Mit szóltok ahhoz hogy Japánban felrobbant a 3. atomerőmű is? Én félek, hogy esetleg ide is elér majd a radioaktív anyag.

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 14:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne félj, ha Csernobilból nem lett nagyobb bajunk akkor japánból sem lesz.

"Csak" talán annyi, hogy nagyon sok minden onnan van (ruhák stb nem csak kínából)

2011. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy ki mit szól, ez már megtörtént, változtatni nem lehet rajta... Kikerülni meg végképp nem lehet. A radioaktív sugárzás elől sajnos nem lehet elbújni, mint egy szélvihar elől.

Én abban bízom, hogy Japán elég messze van, és ha tényleg sugárzik is, ide akkor sem, vagy csak nagyon nagyon minimális dózis juthat!


Egyébként én '86. januárjában születtem. '86. márciusában robbant a Csernobili erőmű. Az ég világon semmi bajom nincs, pedig az még jóval közelebb van ide, mint Japán.

2011. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is csernobilt akartam felhozni példának, de megmondva őszintén jobban kell tartani attól, hogy paks megadja magát, minthogy a japán atomfelhő elér idáig, és bajt okoz... Én nem félek. Az amerikaiak is, a ruszkik is, meg még nagyon sokan puffogtattak kísérletképpen atomot, az se jött el idáig.
2011. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

nem igaz, hogy a sugárzástól nem lehet elbújni, apósom ezzel foglalkozik.

most nem mennék bele, de ha magatokra zárjátok az ajtót és az ablakot nem nyitjátok ki, az sokat segít. ha nagy gáz lenne, ezt mondanák a híradóba, hogy mindenki zárkózzon be, réseket tömje be...


igaza van a második válaszolónak, sajnos már megtörtént :( én nem is ezen borultam ki hanem a földrengésen és cunamin. a föld ellenünk fordult :(

2011. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy Csernobil a szomszédban van, napokig elhhalgatták, és az graffittűz miatt volt... és mégse lett kimutatható hatása igazából már itt sem. Japán baromi messze van, másfajta erőmű, és maximum a környéken lehet majd hatása, de egyelőre még semmi hatalmas baleset nem történt. Ha az atombombák miatt nem volt itt hatás, akkor ennyitől sem lesz, szóval feleslegesen ne keltsünk pánikot.

Japánból pedig elég kevés árut kapunk, az élelmiszerek, stb pedig meg lesznek vizsgálva elvileg.

Ha jutna is ide valamennyi a radioaktív anyagból, ezredannyi hatása se lesz, mint egy tüdőszűrésnek kb. Szóval nyugi. Majd ha Pakson van gebasz, akkor fázzunk mi itt.

2011. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Európa mégiscsak a átellenes oldalán van a Földnek. Mindig az hangsúlyozgatják, hogy Európa nincs veszélyben. És a többi???
2011. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
a széliránytól is függ hogy mikor ér európába de a cnn-en ma reggel azt mondták hogy kb 2 hét és addigra természetesen gyengül is. igazán sok mindent nem lehet tenni. amúgy csernobil után azért jócskán megnőttek a rákos megbetegedések, szóval azt nem mondanám hogy nem volt semmi hatása.
2011. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
nem hiszem h idáig elér a dolog.de mindenesetre azért tényleg nagy tragédia és bizony lehetett volna rosszabb is.pedig már ez se piskóta.
2011. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"most nem mennék bele, de ha magatokra zárjátok az ajtót és az ablakot nem nyitjátok ki, az sokat segít. ha nagy gáz lenne, ezt mondanák a híradóba, hogy mindenki zárkózzon be, réseket tömje be... "


Igen, rettentően sokat használ.

Ha olyan vész van, hogy ezt elrendelik, akkor csak látszatintézkedés. Légmentesen nem tudod a lakást bezárni, és nem is szerencsés: odabennt kellene lélegezni is, az oxigén pedig előbb-utóbb elfogy.

A meglévő réseken pedig bejut a radioaktív anyag. Az ivóvízről, étkezésről nem is beszéltünk még. Előbb utóbb (mondjuk 1 hét után) kénytelen lennél kijönni, és az egész annyit hazsnálna, hogy nem egy óra alatt halsz bele a közvetlen sugárzásba, hanem mondjuk 3 hónap után.



Amúgy az eset nem hasonlítható Csernobilhoz. Az egy grafit szabályzórudas rendszer volt, és a robbanásban égni kezdtek a grafit rudak. Ennek a füstje hatold 10-15 ezer méteres magasságba, és ott szórta szét a légkör a füstöt Európa fölött.

Szrerencsére itt más a helyzet. Ugyan riogatják az embereket, de különöseb félnivaló nincsen. Eddig a Földön kb 2400 kísérleti atomrobbantást tartottak beg, ezek háttérsugárzása többszöröse annak, ami érheti most a lakosokat. Természetesen az ottdolgozók nagyobb dózist kapnak, külülük sajnos páran egészbiztosan belehalnak az ott szerzett fertőzésbe.

2011. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"és mégse lett kimutatható hatása igazából már itt sem"


Tekintve hogy egy svéd erőműnél mutatták ki először a sugárzást a dolgozók ruházatán, ez nem igaz.....

2011. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!