Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiatalok tenyleg ennyire...

A mai fiatalok tenyleg ennyire butak, vagy csak nekem tunnek annak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt most hogy érted?
2010. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Igen, agyilag visszamaradottak!
2010. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem buták csak fiatalok. Te is voltál az nem?:)
2010. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Moszuke válasza:
90%
kérdezz meg egy rég óta oktató tanárt.. azt fogja mondani, hogy a gyerekek egyre hülyébbek, neveletlenebbek.
2010. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Buták,neveletlenek,agresszívek, csak a szex érdekli őket .De majd kinövik.
2010. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
en is voltam fiatal. amugy most 27 eves vagyok,de ami manapsag megy az elkeserito. a mai fiatalok tenyleg agyilag visszamaradottak.tisztelet a kivetelnek.
2010. okt. 6. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 18 férfi vagyok és én nem tartom magam visszamaradottnak. Amúgy is úgy gondolkodom mint egy 20-30 éves(Inkább az ilyen korúakkal keresem a társaságot...). Amikor is van egy 21 éves osztálytársam aki meg úgy gondolkodik mint aki 14-15 éves...
2010. okt. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18 éves lány vagyok, tehát még benne a korban, mikor nyilatkozhatok erről.


Fontos, hogy miként értelmezed a butaságot? Mert ha mit alapvető készséget, akkor a mai fiatalok sem butábbak, mint az előző generációk voltak, csupán teljesen másra vannak szakosodva. Lehet, hogy nem tudnának bevetni egy szántóföldet, de profin kezelik az olykor bonyolult számítógépes rendszert. Mert ahogy 100 éve a szántóföldre kellett menni dolgozni, ma ugyanúgy van szükség a számítógépes ismeretekre.

Tehát alapvetően nem butábbak, esetleg gyakorlatiatlanabbak, mert gyakran nincsenek rászorulva, hogy fejlesszék magukat. Sokan egy csekket sem tudnak befizetni, mert a szüleik megcsinálják helyettük - igen, ezen változtatni lehetne.

Illetve sokan példálóznak azzal, hogy régen mindenféle számológép és multimédia nélkül képesek voltak a tudósok felfedezéseket tenni - ez nem bizonyíték semmire, erre a maik kor szintén nincs rászorulva. Ha így lenne, bizonyára ma is avítt módszereket használnának az emberek.


Viszont ha a butaság alatt a műveltséget is érted - nos, ezt sem lehet általánosan megállapítani. A te kordban - bár nem tudom mennyi lehetsz, de gondolom 40 körül, ha a "mai fiatalok" kifejezést használod -, más volt az oktatási rendszer.

Már rég elismert dolog, hogy a mai diákoknak olyan tanrendje van, ami túlszárnyalja a régi tudásanyagot - vagyis ma többet és magasabb szinten kérik az anyagot, mint a te idődben, ráadásul a folyamatos munkaerőpiaci verseny miatt erre még rá is húznak egy sort.

Érthető, hogy sokan rossz tanulónak tűnnek, mikor olyat várnak el tőle, ami egyszerűen nem megy.

Én is végig kettes voltam matekból középiskolában, pedig tnaultam, gyakoroltam, de amit nemértek, azt nem értem és kész. S mint matektanárnőm mondta, ő sem ért egyet a mai elvárásokkal, de neki elő van írva, hogy mit tanítson.


Persze vannak akik birják a tempót, de azok jobb iskolákba is mennek, ahola tanítás is másképp folyik. Csakhogy én, akit "műeltnek" tartott az osztálya, családja, az átlag - én mondom, hogy még a gyengébb szakközépiskolákban is olyat követelnek néha, ami követhetetlen.

Mehettem volna gimiben, megvolt hozzá a tanulmányi átlagom és felvételi eredményem, végül szakközépbem netem, nem is e legerősebbe. És itt találkoztam vele, hogy a butább emberek között is vannak dolgok, amiket emelt szinten vártak el tőlünk - mert miért ne? Nos, így nem nehéz butának tűnni...


Viszont már itt Magyarorszégon is magasabb a nyelvet beszélők száma, mint a te korodban. Mert ma már alapkövetelmény, ezért van egy réteg, aki több nyelven beszél, de alapvetően már minden diák tanul idegen nyelvet. Amihez azért mégsem árt kicsit okosnak lenni..

2010. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alibaba15 válasza:
Ez a poszt 10 éves már! Akkoriban nem voltak még buták a fiatalabbak, de most 2022-ben buták es ostobák a fiatal kis 17 éves gyökerek tiktok live-oznak órán es sik hülyék.
2022. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!