Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az angolok ridegségének lehet...

Az angolok ridegségének lehet köze ahhoz, hogy az anyák ott nem szoptatják a gyerekeik, ezáltal nem tapasztalják meg az alapvető melegséget ami minden embernek kijárna?

Figyelt kérdés
[link]
2023. ápr. 2. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

"az anyák ott nem szoptatják a gyerekeik"

Ez melyik részében lehet megtalálni a linkelt honlapon lévő szövegnek? Mert nekem nem sikerült megtalálnom. Segítesz?

2023. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1


Elnézést, úgy akartam írni, hogy nem szoptatják elég ideig. Fele az anyáknak 1 hét után abbahagyja, 6 hónap után meg már csak 12% szoptat. 1 év után mindössze 1%.

2023. ápr. 2. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így korrekt. De szerintem nincs köze hozzá, mivel szerintem az angolok sem számottevően "ridegebbek", mint más népek. A távolságtartásuk inkább kulturális, semmint biológiai örökség.
2023. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angolok jofejek. Nincs vele baj
2023. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kevered az arisztokratikus távolságtartással és a kulturális szokással.

Az “angol hidegvér” nem az érzéketlensegre utal, hanem a klf. élethelyzetekben való önmérsékletre, józanságra, visszafogottságra.

Ami kb annyira általános, mint az, hogy minden francia nő céda.

2023. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5


De a józanság és önmérséklet nem túl jellemző a kultúrájukra, lásd hétvégi alkoholizálás, angol turisták külföldi nyaralásokon tanúsított magatartása, futball huligánjaik akik rettegésben tartották egész Európát. Ez maximum a felső arisztokrata rétegekre volt jellemző és nem az alsóbbakra amelyekre az állatiasabb viselkedés sokkal jobban illet, illik.

Aki élt Angliában az tudja, hogy ha kimegy a városba akkor sokmindent megtapasztalt de önmérsékletet azt nem. Hangos nép, zajos nép, alkoholizáló nép. Nem mondom, hogy a teljes lakosság de elég széles körűen elterjedt ez a viselkedésforma.

2023. ápr. 2. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:

"Aki élt Angliában az tudja, hogy ha kimegy a városba akkor sokmindent megtapasztalt de önmérsékletet azt nem. Hangos nép, zajos nép, alkoholizáló nép. Nem mondom, hogy a teljes lakosság de elég széles körűen elterjedt ez a viselkedésforma."

Én éltem Angliában, sőt, élek is Angliában. Rengetegszer volt alkalmam látni, ahogyan angol emberek tömegei tartanak önmérsékletet. Pl. bemegyek az áruházba, vásárol bent nagyjából ezer ember, mégsem törnek ki tömegverekedések, nem randalírozik senki sem, nincs üvöltözés, ordibálás, pedig még egy fia biztonsági őrt sem látni sehol sem. A sorban állásnál is teljesen rendezettek, nem tülekedik senki, sőt, ha látják, hogy neked csak egy doboz tejed meg egy zacskó kekszed van, akkor gyakran maguk elé engednek. Vagy pl. többször jártam a városban, amikor focimeccs van. Olyankor megőrülnek az emberek, ezresével, olykor tízezresével vándorolnak keresztül a városon. A sarki kocsma úgy tele van, hogy kint a kocsma körül tobzódik kábé 150 ember, aki már nem fér be a kocsmába. A sör tudod hogy jön ki rendelésre? Kiadják kézben egymásnak, mert a pincér nem tud kijönni az ajtón, annyian vannak bent. Mégsem verik egymást, nincs rongálás, törés-zúzás, gyújtogatás, nincsenek összetűzések. Teljesen normálisan, rendbontás nélkül vonulnak egyik helyről a másikra. Oké, olyankor kb. minden utcasarkon ácsorog egy pár rendőr, de valós dolguk az csak elvétve akad az ácsorgáson kívül. Hangosnak lehet, hogy egy kicsit hangosak, de azért az szerintem mégsem várható el, hogy egy több ezres tömeg síri csendben vonuljon akárhová is.

Az utakon az autósok is türelmesebbek és előzékenyebbek, mint Magyarországon. Nincs dudálás, nincs tülekedés, többnyire senki sem akar versenyezni, sietni, furakodni. Pedig sokkal több az izmos autó, mint Magyarországon.


Te Angliának melyik részén tapasztaltad azt, amiről írsz? Vagy milyen heyzetekben láttál ilyen dolgokat, amikről írsz?

2023. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!