Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tapasztaltak! A frissen...

Tapasztaltak! A frissen kaszált fű hány hónap alatt válik alapvetően száraz szalmává?

Figyelt kérdés

Gondolom, ez függ attól is, hogy forgatva van-e, ugye? Teljesen kezdő vagyok a témában. Felülről fedett, oldalról nyitott (szellős) melléképületben tárolom a kaszált füvet. Kb 2-3 havonta megforgattam nyár óta egy kicsit, de nem valami mélyen.


Milyen gyakran és milyen mélyen kell megforgatni a fű tömeget, hogy mielőbb száradjon szalmává? És az hány hónapba telik?



2021. jan. 4. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
én pár napot kint szoktam hagyni a kaszálás után, 1-2 hét alatt szalma lesz belőle és utána rakom el.
2021. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit rontottam el akkor... A szalma elvileg sárgás színű, nem? Nyár óta szárítom, és még mindig zöld... Túl zsúfoltan raktam és ez lehet az oka? Vagy más?
2021. jan. 4. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A fűből soha nem lesz szalma... a szalma a gabonafélék (búza, zab, árpa stb.) szára. A széna, az meg a száraz fű.

A szalma az sárga, a széna az zöld, vagy szürkészöld. Ebből próbálj kiindulni. Ha nem dohos, rohadt, penészes, akkor jó.

2021. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fűből a büdöséletbe nem lesz szalma.
2021. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Mint jeleztem, teljesen tapasztalatlan vagyok a témában. Mulcshoz szeretném kísérletnek a kaszált kerti füvet. Akkor jó így zöldesen is? Néhány hétig szárad a felül fedett melléképületben, és mulcsként használható lesz a köv. hónapok során?
2021. jan. 4. 18:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A füböl széna lehet, a szalma az érett és learatott gabona szára.

A szalma - mivel érett volt a gabona, már akkor is sárga volt, az is marad.

A széna a zöld füböl lesz, ezért zöldes vagy szörkés szine lesz szárítás után.

2021. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Max egy szezont bír ki. Szezon alatt értem, hogy mondjuk júniusban leteríted és legkésőbb nyár végére már el is komposztálódik.

A fenyő mulcs se bír többet 2-3 évnél, akkor a sima széna ennek nyilván csak töredékét.

2021. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Nyugodtan használhatod talajtakarásra, de 2 dolgot vegyél figyelembe: 1. nagyon hamar elrohad, 2. nekem tavaly egy cseresznyefám tönkrement tőle, túl közel, túl sok fűnyírózott füvet terítettünk le, átnedvesedett, és nyáron a hőségben úgy felforrósodott, hogy szó szerint kiégette a fiatal, 2. éves cseresznyefámat :(
2021. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Széna lehet belőle, de csak magasabb fűből, sima kerti fűből nem igazán. Nem kell 1 hónapot se várni vele.
2021. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ha jól értem, a szalma nem rohad meg olyan hamar? Ez mit jelent? Kibír a szalma egy évet, rothadás nélkül?


Szénával jobb, ha nem is mulcsolok majd?


A jelenthet gondolt, hogy fél évvel ezelőtt a szalmára rápakoltam a friss füvet? Mert ezek szerint már rohad a széna... Ez a rohadás átterjedhet az alatta levő szalmára? (Alatta, a tárolóban, tényleg szalma volt, sárga színű.)

2021. jan. 8. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!