Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted miért van az, hogy...

Szerinted miért van az, hogy a nyugati országok közös zuhanyzóiban általában válaszfal sincsen, nálunk meg válaszfalas, sok helyen függönnyel ellátott?

Figyelt kérdés
öltöző, zuhanyzó

2023. ápr. 5. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert szégyenlősek a magyarok!
2023. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En harom konditeremben voltam Angliaban eddig, mindegyikben volt valaszfal a zuhanyzoban. Meg szappan, tukor es wc-papir is.
2023. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Azert mert a magyarok europahoz képest erosen prűdek

Amikor a 30 év körüli ember is gatyában zuhanyzik meg törcsi alatt öltözik át

Sportegyesületből tizenévesek a wc fülkében öltöznek át

Amikor már rosszul van ha meglátják alsónadrágban


És ez csak rosszabb lesz

Unokatesókkal elmentünk thermálba

Én járok úszóedzésre meg voltam kolos szóval abszolút nem vagyok szégyenlős

Fürdőzés után rendesen letusoltam és még én kaptam meg hogy mit mutogatom magam...

2023. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugatabbra kevésbé szégyenlősek az emberek. A nyugati országokban pl. eszükbe sem jut az embereknek fürdőruhában szaunázni... Nálunk meg alig találsz olyan helyet, ami fürdőruha mentes.


A zuhanyzók kialakítása szerintem attól függ, aki építteti. A takarítás könnyebb, ha nincsenek válaszfalak és függönyök, hiszen kisebb felületet kell tisztán tartani és persze olcsóbban is kijön.


A Kehida termál zuhanyzóiban például nincs válaszfal, függöny is csak elvétve és igazából nem is nagyon használják az emberek. Amikor estefelé megy mindenki haza, az öltöző felé nagy a forgalom, de a zuhanyzón csak átszaladnak és nem tusolnak le. Tehát az öltöző tele van, de a zuhanyzó padlója csonszáraz, tehát senki nem mossa le magáról a klóros vizet, csak azért mert szégyenlős. Elvétve 1-2 ember zuhanyzik le. Még az is ritka, hogy fürdőgatyában zuhanyoznának le, az is jobb, mint a semmi, de gondolom feszélyezi is az embereket, hogy esetleg mást megláthatnak meztelenül. Nyilván ez mindenkinek magánügye, hogy mit csinál, meg szégyenlős-e vagy sem, de csak jobb, ha nem vakarózik az ember hazáig a klórtól, nem?

2023. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!