Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ateisták támogatnák, hogy...

Az ateisták támogatnák, hogy a Gergely-naptárról áttérjünk a Holocén naptárra?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 02:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok ateista, de nem látom semmi értelmét ennek a naptárnak azon kívül, hogy önkényesen egy másik startot jelöl ki. Akkor már észszerűbb lenne az ősrobbanással indítani, és akkor most 13 800 002 023 lenne.
2023. ápr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 UlfOrmson ***** válasza:
82%
Semmi értelme nem lenne, csak zavart okozna. A régi szakirodalomban ugyanúgy a Gergely-naptár féle dátum szerepelne és folyamatosan matekozni kéne, hogy akkor Kr.e 480, akkor mennyi is a holocén naptár szerint
2023. ápr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem holocén időszámítás lehetne az időszámítás kelvinje,másrészt szerintem nem olyan bonyolult,bár a szükségessége (a hétköznapi életben )szerintem kérdéses, leginkább szerintem az oktatás során lenne fontos, hangasúlyozva hogy az a pont ahol a jelenleg nirmális időszámítást meghúzzuk (Római Birodalom) nem egy objektív választóvonal, hanem egy maradvány,aminek semmi tudományos alapja nincs. (Azt pedig már tényleg remélem,hogy mindenki tudja,az időszámításunknak semmi köze Jézushoz.
2023. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem is teljesen fölösleges lenne átszámolgatni. Amúgy meg kerek 10000 évet adna hozzá, szóval nem lenne nehéz számolni vele. Csak minek?


Ugyanúgy szükséges lenne az i.e. jelzés, mivel csak 10000 évvel előbb kezdődne a naptár. Az még sima ügy lenne, hogy a jelenlegi 2023 az 12023 lenne. De nem jönne ki jól egy most i.e. 6798 átszámolása.


Inkább az olyan dátum jelzést kellene megszűntetni, hogy például 8000 éve, ami annyit jelent, hogy kb i.e. 6000.


És inkább a 0. év mizériát ami egy sima fogalomzavar. Mert okés, hogy van i.e. első év, és utána az i.sz. első év következik, és a 0 csak egy pillanatot jelöl. Ez okés. De a dátumokban le kell tudjuk írni a 0 és első év közötti hónapokat. Mert más a 0. év és más a dátumozási "0. január 15.", ami egy valós dátum lehetősége.


Az más, hogy nincs nulladik évszázad, az okés. De az alábbit le kell tudjuk írni, mert valós dátumok:


0. április 12. (amikor még nem telt le az első egy év csak áprilisig)

1. április 12.

:)

2023. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
bocsi jav* a nulladik év dolgot meg szoktam keverni - :) nehogy valakit megkavaron storno
2023. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Szerintem a nulla körüli zavart fokozza,hogy az i.0 és a kr.0 logikailag nem ugyanaz.

2023. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!