Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki Daniaban...

Van itt olyan aki Daniaban el? Nehez volt elsajatitani a nyelvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Hamarosan Daniaba fogok koltozni, jelenleg tanulom is a nyelvet. Egesz jol megy, alapvetoen nem tartom nyelvtanilag nehez nyelvnek, de a kiejtes nagyon nehez. Probalok sok filmet, sorozatot nezni, es egesz sokmindent ertek is, de legalabb ugyanannyit nem... Elegge felek, hogy hogy fog ez menni, bar nagyon sokat dolgozom rajta, csak eppen jelenleg egesze lehetetlennek erzem, hogy folyekonyan menjen. Esetleg van valakinek tapasztalata?


2023. máj. 14. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem olyan tapasztalatom van csak, hogy Norvégiában voltak dán barátaim, akiktől megtanultam egy bizonyos szintig dánul. Valóban nehéz a kiejtés, de ha odaköltözöl Dániába, és ott fogsz élni huzamosabb ideig, akkor el fogod sajátítani, mert rá leszel kényszerítve. Most, amíg otthon a filmeket nézed, ami szinten nagyon jó, nincs semmi, aminek meg kell felelned, csak saját magadnak. Ez a passzív szakasz. Ott kint majd sokat kell gyakorolnod a "mély vízben". És folyékonyan fogsz tudni beszélni egy idő után, de talán egy kis akcentusod fog maradni, ami szinte természetes, ha már felnőtt vagy. De egyébként úgy meg fogsz tanulni szépen dánul, hogy észre sem veszed, hogy mikor jöttél bele.
2023. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat… nagyon várom már, hogy költözzek, de egyre inkább tartok is a dologtól…
2023. máj. 14. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen. Szerintem ha itthon maradnal, akkor is volna mitol tartanod, ha aggodni kell feltetlenul :-) Ugyhogy a nyelv megtanulasa nem jelent akkora gondot. Es a skandinavok nagyon-nagyon rendesek altalanossagban véve.
2023. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!