Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » B2 angol nelvizsga szintel...

B2 angol nelvizsga szintel lehet már olvasni a Gyűrűk urát, Hobbitot angolul?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A Hobbitot talán, a Gyűrűk ura nyelvezete viszont már magasabb szint. Plusz sokszor elég régies is a szókincse. Valószínűleg gyakori szótárazással menne csak, hacsak nem társul egy igen bő szókincs a B2 mellé.
2023. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Hobbitot simán. Az egy gyerekmese jóformán, a nyelvezete is ennek megfelelő.

A LOTR már ja, neccesebb, de igazából teher alatt nő a pálma:D Végülis ha láttad a filmeket, vagy pláne ha olvastad már magyarul, akkor az elég erős mankó, hogy ne vessz el teljesen, így átsegít a nehezebb részeken.

De feltétlen a Hobbittal kezdd.

ha úgyis gyakorlatlan vagy még az angolul olvasásban, akkor ne egy 1800 oldalas eposszal kezdj, megteszi a 250 oldalas kalandreégny is:D

2023. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Bátorság kérdése az egész. :D
2023. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Gyűrűkúrában tökéletesen extra kihívások nélküli a leírás. A beszélt szövegek néha kissé régiesek vagy formálisak vagy mesterkéltek, mint ez:

But you shall be merry tonight, and listen to your heart’s content. Come on, guide me round the corners!

A leíró rész:

Sam led him along several passages and down many steps and out into a high garden above the steep bank of the river. He found his friends sitting in a porch on the side of the house looking east. Shadows had fallen in the valley below, but there was still a light on the faces of the mountains far above. The air was warm.

2023. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem a hossza miatt kihívás.

A könyvek egyenként 4-600 oldalasak, ráadásul az első könyv FELE megy el azzal, hogy eljutnak Völgyzugolyig ami... hát elégg lassú tempójú. Magyarul sem nagy élmény olvasni.

Szerintem ha valaki nyelvfejlesztés céljából akar olvasni, akkor érdemes olyan könyvet választani, ami beszippant és bent tart. Én 3x olvastam a Gyűrűk Urát, de be kell lássam: ez nem eg yolyan könyv:D Nagyon lassan építkezik.


A hobbit viszont sokkal kalandosabb és rövidebb. És talán gyarlón hangzik, de bizony az "elovlastam eg ykönyvet angolul!" mérföldkő fontos ahhoz, hogy sikerélményeink legyenek. Akkor meg ne egy hosszú olvasmányt válasszunk.


Meg egyébként kronológiailag is a Hobbit az első,s zóval abból a szempontból is érdemes azt előrevenni:D

2023. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!