Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Angliában élő külföldiek...

Az Angliában élő külföldiek miért nem tanulnak meg angolul?

Figyelt kérdés

Nem turisták, ott élő emberek. Arabok, kínaiak. Nem az 55 évesen Tőgyesszentjakabról kiment Manyi néni.

Olyan helyen dolgozom, ahol törzsvendégeink vannak, sokan az említett két nemzetiségből, és nagyon gáz, hogy nem lehet őket érteni meg ők sem értik meg, ha valaki mond nekik valamit angolul.


2021. okt. 13. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg úgy érzik, hogy nincs rá szükségük. Vannak ott elegen a saját népükből ahhoz, hogy elboldoguljanak az anyanyelvükön.
2021. okt. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert úgyis hazajönnek. A vérszerinti apám is kinnt van 1 éve és egy szót se tud angolul. Évekig élt Izraelben és zsidó nyelven se tud egy szót sem,mindig volt gyámja aki kisegítette. Csak románul beszél. Én azért nem tudok mert születésemkor otthagyott ő még az anyám és örökbefogadtak. Ha nem hagyták volna itt csak románul tudnék beszélni és ortodox vallású lennék mert mindket eredeti szülők az.
2021. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem a magyarokról írtam.
2021. okt. 15. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Az apám román és Romániában él. Én is román ortodox lennék ha születésemkor nem hagynak a szülészeten és anyu másfél évesen fogadott örökbe aki magyar és református. Így lettem én is refi meg magyarul beszélő. De ha a génjeimet megnéznék abba egy csepp magyar vér sem volna bennem, csak román meg orosz. Az anyai nagymamám Aculina volt és az orosz név. Ja....értem már....azokról beszélsz akik kunnt élnek nem.a vendégmunkások. Bocsánat. Szép estét.
2021. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azert mert vannak masok akikkel az anyanyelvukon tudnak kommunikalni es kapnak toluk segitseget hogy elintezzek a dolgaikat, valoszinuleg egy arabnak/kinainak dolgoznak.


USAban rengeteg a mexikoi es olyanok is vannak koztuk akik 20 eve itt elnek de nem beszelnek angolul. A barataik, csaladjuk mexikoiak, mexikoiaknak dolgoznak, es mindent kiirnak nekik spanyolul. Nem tudom angliaban a hivatolokban ki vannak e irva az informaciok arabul, kinaiul, de USA-ban szinte minden kivan irva angolul es spanyolul is.


Nekem megkellett tanulnom angolul mert magyarul senki sem tud, meg a felesegem se. Vannak magyarok akik otthon magyarul beszelnek de nekik is megkellett tanulni angolul mert munkat nem talalnanak es semmi nincs kiirva magyarul.

2021. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs kiírva más nyelveken. Vagyis csakis azokban a varosrészekben, ahol sok az arab, ott igen, Chinatownban szintén. De egy átlagos bankban nincs, csak angolul.
2021. okt. 18. 02:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Néztem egy dokumentumfilmet a budapesti kínai közösségekről a 90-es évekből. Még egy ilyen európai nagyvárosok mércéjével mért kisebb városban is a kínai közösségnek volt kínai nyelvű bankfiók, újság, étterem, vegyesbolt hazai áruval. És a világ közel sem volt ennyire globalizált, internet is alig volt. El tudom képzelni ebből kiindulva, hogy manapság egy nagyobb bevándorló közösség képes boldogulni a saját negyedében minimális nyelvismeret mellett. Vagy esetleg anélkül is.
2022. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!