Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csehország vagy Szlovénia a...

Csehország vagy Szlovénia a szimpatikusabb ország számotokra? Melyik nép kultúrája, mentalitása a rokonszenvesebb számotokra és miért?

Figyelt kérdés

2023. júl. 2. 19:02
A kérdező szavazást indított:
Csehország
Szlovénia
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Csehország.


Hiába a bal@sz Benes. Cseheknek legalább van történelme, meg szerepet játszottak Közép-Európa alakulásában. Miközben a szlovénok 1918ig vígan éltek osztrák tartományokban.

2023. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
A cseheknek komoly része van abban, hogy így szétszakadtunk. Meg még mindig érvényben vannak a dekrétumok, úgyhogy elmennek a búsba.
2023. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Potyondi Gergely ***** válasza:
62%

Szlovéniában nagyon szép a Bled-i tó, Csehországban meg Prága.


Számomra Szlovénia szimpatikusabb.

2023. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
92%
Szlovénia.
2023. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Mind a kettő nagyon szép ország! A kettő közül én eddig még csak Szlovéniában jártam, de nagyon szép emlék marad!


Szlovénia volt eddig az első ország, ahol KIVÉTEL NÉLKÜL mindenki, akit megállítottam megkérdezni valamit, tudott valamilyen idegen nyelven (angol vagy német).


Rendezett, szép ország! Szeretnék még visszamenni oda!


De ami a cseheket illeti... Magyarország soha nem fogalmazott meg a Benes dekrétumokhoz hasonlót egyik nemzet ellen sem!


Ettől függetlenül amúgy Csehország is szép ország!

2023. júl. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Én csehországot választanám. Már csak személyes okok miatt is.


Utolsónak: a magyar kormány egykor pontosan ugyanazt tette a hazai német nemzetiséggel, mint a csehszlovákok az ottani németekkel és magyarokkal. Nem beszélve, hogy 46 után internálta, ellehetetlenítette, likvidálta vagy elüldözte a hazai középosztály és afeletti módon elő polgárok, nemességet.

2023. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!