Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik csoport okosabb?...

Melyik csoport okosabb? Amelyik hisz Isten létezésében, vagy amelyik hisz abban, hogy a férfiből lehet nő?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
8%
#9 Nem okos, de okosabb, mint aki abban hisz, ami bizonyítottan nem igaz.
2023. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
2%
Egyformán agyzsibbasztoan ostoba az összes. Ráadásul a genderesek sztem full átveszik a hívők legrosszabb tulajdonságait is (térítés, fals tudományos tényekkel való érvelés, a dogmájuk meg nem kérdőjelezése, szexizmus/homofobia - ezek mondjuk külföldön jóval észrevehetőbbek, mint itt- stb)
2023. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
30%
#11 Mármint mi nem igaz bizonyíthatóan?
2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim válasza:
90%

Már bocsi de miért kell hogy feltétlenül kizárja egymást a kettő?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben, de ha valaki azt szeretné hogy nőként/férfiként kezeljem mert úgy érzi rossz testben van én örömmel kezelem nőként vagy férfiként, mert neki sokat jelent, nekem meg nem kerül semmibe.


Le vezetem mire gondolok.

Először is: Ha valaki hisz Istenben, valószínűleg hisz a halhatatlan lélek fogalmában is, tehát az ember teste ideiglenes/mulandó, ameddig a lelke örökkévaló. Ezek szerint ha Józsi egy férfi testben van, de úgy érzi a lelke egy női lélek, mivel a test csak egy ideiglenes állapot, a lélek pedig halhatatlan, ezért számomra evidens hogy az fontosabb ami a lélekben van nem pedig az ami a testben, így aztán ha Józsi tényleg úgy érzi hogy egy női lélekként ragadt férfi testben, én elfogadom.


Másodszor: Hiszek benne hogy Isten minden gyermekét szereti. Azt is aki másmilyen mint te vagy én. Ha Józsi lelke pedig véletlenül rossz testbe került a születésekor, arról egyedül Isten tudhatja miért van. Nem az én dolgom megítélni, ha Isten valamiért így teremtette.


Jöhettek azzal hogy álkeresztény vagyok vagy bánomisén. Jézus majd eldönti melyikünk követte a tanításait, és melyikünk az álkeresztény.

2023. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
58%

A tested minden egyes apró sejtje kromoszómákból épül fel. Soha az életedben nem tudnád megváltoztatni ezt. Valami egész bizarr sci fibe illő frankenstein abnormalitás kéne ahhoz hogy egy férfiból ténylegesen nő lehessen - pl beletenni az agyát egy nő testébe. Azt hinni, hogy attól hogy egy pasi lenyisszantja a farkát, és csináltat magán 20ezer műtétet - attól ő nő lesz, kb akkora nonszensz mint abban hinni hogy Mózes kettéválasztotta a Vörös tengert.

Mondhatjuk akár hogy isteni csoda kéne ahhoz hogy egy férfiból nő legyen, szóval ugyanaz a kategória a hit is, meg a transzság is.


A női lét definícióját nem kell bővíteni,es nem is lehet anélkül hogy át ne mennénk turbószexistába.

A férfiak érzelmei ennyire nem fontosak. Viseljék a parókájukat, menjenek műtétekre, nézzenek ki úgy, mint valami playboy modell, sőt, nézzenek ki femininebben mint a nők nagy része, áldásom rá. De ettől nem lesznek nők. ¯\_(ツ)_/¯

2023. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim válasza:
17%

"Azt sem tudod sem bizonyítani, sem cáfolni, hogy a hold belsejében él egy kobold."


Ebben senki nem hisz, Istenben pedig milliárdok. Az, hogy neked több milliárd ember hite és a saját elmebajod a mérlegen egy súlycsoport, legfeljebb arról árulkodik, hogy pszichopata vagy.

2023. júl. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
77%

#16 Tehát te is elismered hogy ugyanakkora ostobaság az isten hit is, de érved nincs mellette, csak az hogy sokan elhiszik.


És akkor ti akarjátok megmondani, ki ostoba és ki nem. :)

2023. júl. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
10%

17.


Nem tudom mit ugrálsz, de elég nagy baromság lenne, ha egy kobold élne a Hold közepén.

Az viszont , hogy teremtették/tervezték a világot, elég valószínű.

2023. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
74%
Nos a transzneműségre vannak bizonyítékok, isten létezésére nincsenek.
2023. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
14%

#19 A kérdés nem erről szólt, hanem hogy " hisz abban, hogy a férfiből lehet nő".

A transznemű pont hogy sem nem férfi, sem nem nő a születése alapján. De ettől még egy nőből nem lehet férfi és a férfiból nem lesz nő. A transznemű egy születési rendellenesség és annak léte nem bizonyítja azt, hogy a normál módon született egyén nemét meg lehetne változtatni. Nem lehet.

Amit végezni tudnak az plasztikai műtétek sora meg csonkolások és gyógyszeres kezelések. De nem lesz tőle nő egy férfiból.

2023. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!