Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen egy főnök?

Hogy lehet ilyen egy főnök?

Figyelt kérdés

Nagyon bunkón szokott beszólogatni nekem a főnököm(valójában nem vagyok a beosztottja mert nem vagyok felvéve csak tanuló vagyok). Volt, hogy úgy megütötte a karomat, hogy belilult. Ma is olyan munkát akart nekem adni, amihez semmi közöm, nem azért vagyok ott, hogy ilyeneket csináljak (van ember erre a feladatra). Mert szerinte én nem csinálok semmit, csak támaszkodok. (Nem mintha a többiek nem ugyanezt tennék..)

Nagyon csúnyán szólt ma is hozzám, én meg elsírtam magam. Persze a többiek a védelmemre keltek!

Szerintetek mi lenne a helyes cselekedet? Hogy lehetnék kicsit erősebb, hogy ne sírjam el magam többé?


2010. okt. 14. 14:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

Dolgozz... az a legnagyobb probléma ezzel az országgal, hogy mindenki csak sír, hogy ezt-meg-azt kell csinálnia, de dolgozni senki nem akar. Ha megbíznak egy feladattal, végezd el a legjobb tudásod szerint Ha kávét kell főznöd, akkor főzd a világ legszuperebb kávéját, ha épp műszaki tanácsot kell adnod, akkor tedd a legjobb tudásod szerint.

Én sem rinyálok, ha olyan feladatot osztanak rám, amit nem nekem kellene elvégezni. És nem érdekel, hogy a többiek támaszkodnak-e egész nap, vagy sem. Az a lényeg, hogy elvégezd a munkát a tőled telhető legjobban, egyedül ez fog előre vinni, akár egy jobb pozícióba.

2010. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad "gyengének" mutatni magad, mert vannak ilyen állatok, akinek ez a perverz öröme, ha másokat "csicskáztathat", vagy megalázhat. Ha megüt, kérd ki magadnak határozottan. Ha olyan munkát akar rádsózni, ami nem a te feladatköröd, ha van időd, akkor csináld meg!!! Lássa milyen jó fej vagy. Ha nem érsz rá, akkor viszont határozottan és kedvesen mondd meg neki, hogy most mást csinálsz, és ez tudtoddal xy feladata. De csak csínján, mert ha szeretnéd megtartani a m.helyedet, akkor hiába bunkó a főnök, nem lehetsz vele Te is az, csak határozott.


Szóval ne lássa rajtad hogy félsz. Emlet fejjel menj el mellette, nézz a szemébe, és ne kapd el a tekinteted, ha rádnéz.. lássa, hogy nem félsz tőle. Ez okoz ugyanis neki örömet.

2010. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
100%
Gondolom, neki is van felettese. Jelentsd neki az ügyet, vagy szólj a szüleidnek és kérj tőlük tanácsot. Nincs joga, hogy megüssön és megalázzon. Ha nem elégedett a munkáddal, azt kultúráltan közölje. Ez a viselkedés őt minősíti, ezen ne te menj tönkre!
2010. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ember szánalmas. Picike világát úgy próbálja széppé varázsolni, hogy másokat piszkál. Ez hívom pótcselekvésnek. A főnököd úgy próbál valaki is lenni a saját maga szemében, hogy mást ledarál.

Javaslat. Nézz a szemébe folyamatosan, s közben vágj fapofát. Bármit mond, kérdezd meg tőle, mi a kérésének, vagy kérdésének a célja. Ha azt mondja neked, hogy te butus vagy, akkor te lazán, de határozottan rákérdezel, ok, de mi a célod ezzel a mondattal.

Én nem figyelek ilyen emberre.

2010. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Látszik rajta, hogy lenéz engem, tisztába vagyok ezzel(ő egyetemet végzett nekem csak szakmám van) De folyamatosan nagyon csúnyán beszél velem. Egyébként ez "csak" gyakorlat.

Én mindent meg szoktam csinálni, nagyon szívesen segítek bárkinek.

De utálom, hogy megaláz.

2010. okt. 14. 14:12
 6/27 anonim ***** válasza:
52%

"...Én mindent meg szoktam csinálni..."

"... Ma is olyan munkát akart nekem adni, amihez semmi közöm..."

csak én érzek némi ellentmondást a kérdező egojában..?

2010. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted. Nekem az első munkahelyem volt hasonló, csak nekem a kollektíva volt hasonló. Én voltam a legfiatalabb épp csak 18 éves. A nők szemédkedtek, lealáztak, csak mert fiatalabb voltam náluk. Folyton kiabáltak velem. A férfiak pedig folyton koslattak utánam, beszólogattak, és ezt senki ne értse félre, nekem rohadtul nem imponált a dolog sőt! Hazaérve mindig sírtam, mert akkor jött ki belőlem a sok feszültség.

Én is azt tudom ajánlani, hogy szólj egy felettesnek, ha pedig megoldható keress másik helyet.

Arra viszont számíthatsz, hogy amíg fiatal vagy, szinte mindenhol te leszel a kis szaros és mindenki beléd törli majd a lábát...

2010. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

14.18hoz adalék:


"szerinte én nem csinálok semmit, csak támaszkodok. (Nem mintha a többiek nem ugyanezt tennék..)"

2010. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ezt is megcsináltam, de én arra értettem ha valaki normálisan megkér, hogy ezt vagy azt csináljam meg (még ha nyilvánvaló is az, hogy ez ugráltatás, vagy totál nem ez lenne a feladatom), akkor is szívesen mosolyogva megteszem. De ma így "kért" meg a vezető, hogy: "húzzál ki és csináld ezt meg ezt.."
2010. okt. 14. 14:22
 10/27 anonim ***** válasza:
54%
Te persze nem tehetsz semmiről?
2010. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!