Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kolléganőm és ellenségem, a...

Kolléganőm és ellenségem, a főnök kis kedvence. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet gondolom tipikus. Van egy kolléganőm, aki nem dolgozik rendesen, lógatja a lábát, ott tart szünetet, ahol csak tud, telefonálgat, üldögél, mindig a legkönnyebb részét veszi ki a munkának. Aztán meg sír a szája, hogy ő milyen fáradt. Ha a főnök arra jár, akkor persze adja az élmunkást, és még minket baszogat.

A főnök hisz neki, sőt, őt védi, minden csipcsup ügyre kiadja neki a szabit, minket meg életbevágó ügyekben sem enged el.

Neki mindig megvan a pénze (teljesítménybérezés van), a nagy többség meg hülyére dolgozza magát és alig kapunk fizetést.

A társaság nem túl összetartó, szóval az nem működne, hogy közös erővel fellépünk az ügyben. De mégis, akkor mit tehetnénk, hogy valami pozitív változás történjen?

Ez a nő nagyon nagy játékos, az a baj, ha valami botrány nyíltan kirobbanna, akkor is jól jönne ki belőle, és mi lennénk a szemetek, akik az ő ártatlan kis lelkét bántják. Sokan inkább nyalnak neki, mert az állásukat féltik. :(


2011. jan. 11. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
sok mindent nem tudsz sztem csinálni. max tegyél hashajtót az italába és magadba nevess egy jót :D
2011. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg nem figyelgetni őt, mert ez az egész véleményem szerint abból adódik, hogy figyeled, mit csinál.

Én soha nem lesegettem egyik kollégámat se, pedig én is dolgoztam ellenszenves emberek között + széthúzó társaságban, csak akkor kaptam fel a fejemet, hogy kivételezés van, ha az én munkakörömet esetleg úgymond veszélyeztette az illető, szóval az ő személye miatt nem tudtam haladni a melóval.

Ilyenkor viszont határotottan felléptem, usgyi a főnökhöz az illetővel együtt, még akkor is, ha a kedvence volt, ez az én önértékelésemnek kellett, hogy tudjam, nem hagyom magamat, kiállok magamért, persze csak óvatosan, nehogy a végén még nekem legyen lapát.

Ez az eset egyszer fordult elő velem életemben, többször se.

2011. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz mit tenni. Ilyen emberek mindig voltak/vannak/lesznek. Nálunk is van ilyen,de nem tudunk mit tenni...én már nem foglalkozom vele,csak fölbosszantanám magam rajta. Úgyhogy bár könnyű mondani,de nyugi. :)
2011. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg ha megbecsülésetek jeléül pluszmunkát bízhatnátok rá, amit nem tudna másokkal végeztetni...
2011. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak: valami hasonlóra adtál ihletet. :P Jáj, de jó napom lesz ma! :D


Amúgy igenis idegesít, mert itt pénzról van szó, és nehogy már egy semmirekellő lusta sunyi nyalis tetü miatt ne legyen meg a fizetésem, miközben halálra gürizem magam.

És számomra egyszerűen felfoghatatlan, hogy nem látszik ez egyértelműen a főnökség számára. Mert hogy egy főnöknek benyalt, az oké. De a többiek a vezetőségből miért vakok a szituációra?

2011. jan. 12. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: valami hasonlóra adtál ihletet. :P Jáj, de jó napom lesz ma! :D


Ne haragudj kedves kérdező, de valahogy itt is beigazolódott az elméletem, hogy a rosszindulat még nagyobb rosszindulatot szül, és hogy az embernek egyetlen igazán nagy elensége van és ez saját maga.

Azt nem értem, ha ennyire nem bírod elviselni őt, miért nem veszed fel a pléh-pofát és hívod félre főnök és munkatársak nélkül.

Jah, hogy inkább a csürhe-effektust választod, speciel: inkább összesküvés elmélet megvalósítása a kollektívával, csak annak tudod az a hátultütője, hogy ha a főnököd fülébe visszajut a dolog, úgy szétszélednek mellőled, mintha nem is ismernének, azt se tudják, miről van szó.

Ennyi tipródás után, amit napok óta virtuálisan is teszel én már 10 x félrehívtam volna, 10x megmondtam volna neki a tutit, és talán már 10x becsicskult volna a kedves kolléganőd.

Bocs, de roppant infantilis vagy a megnyilatkozásaid alapján, tanuld meg inkább felnőttként kezelni a helyzeteket és embereket.

2011. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*ellensége
2011. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!