Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetek/tegyek, ha tudom,...

Mit tehetek/tegyek, ha tudom, h a m. helyemen kevernek rólam, vádolnak a főnök előtt? Sürgős!

Figyelt kérdés
Tudomásomra jutott, hogy hazugságokat állít rólam valaki és a főnök neki hisz, mivel velem nem tartja a kapcsolatot, nem kérdez rá az állításokra, amelyek természetesen nem igazak, csak a vádolónak üldözési mániája és szeretethiánya van. Eddig tökéletesen meg voltak elégedve a munkámmal, de most mindenbe beleköt a "vádoló". Mit tegyek? S. O. S.!!!
2011. júl. 2. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb és legcélravezetőbb az lenne, ha valahogyan össze tudnád hozni a főnökedet, meg azt a bizonyos illetőt és hármasban leülnétek, ahol az a bizonyos valaki előadhatná, hogy tulajdonképpen mi is a baja veled.
2011. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Erről már többször volt szó, de rájöttünk, hogy nagyon alulmaradnánk, mert jól nekünk esnének (főnök+vádoló) együtt! A többes szám a munkatársaim, mert ez az illető mindenkit szid, beszámol a téves nézeteiről. Sajnos nem látok benne reményt. Viszont ha nem lépek/lépünk, akkor ugyanúgy kaphatunk egy nagy letolást, fejmosást és akkor már hiába védekezünk. Valahogy csak meg kéne előzni a balhét...


Már többször átadtam az Úrnak ezt a problémát és kértem, hogy oldja meg, de ezzel fekszek, ezzel álmodok, ezzel ébredek és ezzel a gondolattal van tele a fejem napközben...

2011. júl. 2. 22:22
 3/15 Ozmium42 ***** válasza:
Beszélj a főnököddel, és mondd meg neki, hogy az a valaki hazudik. Mondd meg neki az igazat!
2011. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Beszélj négyszemközt a főnököddel, és győzd meg (támaszd alá az eddigi eredményeiddel) az igazadról. Ahogy a vádolód hátulról ment neked, neked is ugyanezzel a módszerrel lehet csak esélyed.
2011. júl. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Vannak akik titkon lövöldözik az ártatlant,megélesítik a nyelvüket mint egy szablyát és gonoszul csacsognak és rossz dolgokat mondanak."


na de...


"Célt téveszt minden fegyver,amit ellened kovácsoltak,meghazudtolsz minden nyelvet, mely törvénykezni mer veled. Ez az öröksége az Úr szolgáinak, így szolgáltatok nekik igazságot - így szól az Úr." - Ézsaiás 54:17


"Áldjátok azokat akik átkoznak titeket."


Imádkozz azért,hogy az Úr oldja meg ezt a problémádat,neki minden lehetséges! Aztán álld meg a munkatársadat aki hazudozik rólad,meg a főnököt(Tudom nehéz ilyenkor,de ezt kell tenni mert ezt mondja a Biblia) és hidd el Isten képes ezt megoldani.


Aztán,hogy imádkozás után mit tegyél azt kérdezd az Úrtól.


Amit ne felejts el: Az ima megváltoztatja a dolgok kimenetelét.


"Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének."

2011. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Melyik Úrról beszélsz? Talán szólítsd nevén. Komolyan! Van neki is igazi neve. A főnöködnek is van, akkor az Istenednek mért ne lenne?!


Sajnos ez sokunkkal megesik, majd mindenhol van ilyen furkáló. Ha a főnök sem pártatlan, akkor össze kéne fognotok, mert úgy vettem ki, hogy többekkel megesett valamiféle sérelem. Közösen kellene nyomást gyakorolni a főnökre.


Viszont értékelhető tanácsot szerintem még az sem biztos, hogy tud adni, aki ismeri az ügyet részletében, nem hogy mi, akik nem láthatjuk át.

2011. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

""Ahogy a vádolód hátulról ment neked, neked is ugyanezzel a módszerrel lehet csak esélyed.""

Én is ezen a véleményen vagyok, hogy csak így van esélyem, de érdekelne, hogy ezt Te mire alapozod, miért gondolod így?


Ma 06:45-ös!

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt. Ha tudsz még hasonló Igéket, nyugodtan küldd el, ki fogom nyomtatni és megvallom!


Ma 10:10!

Hogyhogy melyik Úrról beszélek? Valakinek ez egyértelmű, de azért válaszolok. Jézus az életem Ura! És Neked? Hívők tanácsaira van szükségem, de minden véleményt szívesen meghallgatok. Köszönöm a tiéd is. Tudom, nem egyszerű választ adni így, hogy sem az ügyet, sem az embereket nem ismeritek, de nézd, a 06:45-ös milyen bölcs választ adott! Látod, van megoldás?!


Írjatok még nyugodtan, örömmel fogadom.

2011. júl. 3. 14:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben négyszemközt beszélnék a főnökkel, és elmondanám neki az egészet. Lehet hogy nem hisz neked, de talán legalább a kétség meg lesz benne, hogy hátha mégis neked van igazad. Ha az áskálódó kolléga másokkal is ellenséges, akkor előbb utóbb a főnök remélhetőleg rá fog jönni hogy mi folyik itt.

Hívőként pedig azt tanácsolom, hogy valahányszor megbánt az illető vagy eszedbe jut ez az egész, mondj el érte egy rövid imát (akár csak fél mondatot). Ezzel biztosíthatod magad hogy nem ítélkezel fölötte, és megbocsátasz neki.

Ha kínoz ez az ügy és nem hagy nyugodni (pl. elalvás előtt), akkor a rágódás helyett erőltetve mondj imákat, így el tudod terelni a gondolatokat.

Ha van rá lehetőséged akkor böjtölhetsz is, és ajánld fel ezt áldozatként az ügy megoldásáért. Magát ezt a helyzetet is felajánlhatod Istennek, hiszen ahogy elmondod neked szenvedést okoz, vagyis áldozatként értéke van.

Még egy dolog jutott eszembe: gondolj arra, hogy Jézust is igazságtalanul, hamis tanúkkal vádolták. Ő akkor nem felelt a vádlóknak. Vagyis a veszekedés semmiképpen se megoldás.

Remélem tudtam segíteni vagy vigasztalni és remélem Isten segítségével hamarosan megoldódik ez az ügyed!

2011. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pont ezt a kérdést raktam fel én is, vagy hasonlót, mostanában.

Én arra jutottam, hogy Istennek célja van általad. Viselkedj úgy mint a bárány, a jó mindig győzedelmeskedik a rossz felett, erről szól a Biblia. Ha nem győzöl akkor veled volt a baj.

2011. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyszerű készíts hangfelvételt ez mindig bejön
2011. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!