Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Szlovákiával határos településen dolgozom vendéglátóipari egységben.

Kiválóan beszélek angolul. Németül kevésbé jól. De szlovákul egyáltalán nem. Nem volt feltétel a szlovák nyelvismeret az álláshoz.


Furcsállom, hogy a szlovákok magától értetődőnek veszik, hogy beszélek szlovákul. Elkezdenek szlovákul beszélni nekem.


Ha én elmennék bármelyik országba és várnám, hogy megértsék az anyanyelvemet, ami kevesek által beszélt nyelv, hülyének néznének.


Az angol a világnyelv. Miért nem beszélnek angolul?


A határ menti elszakadt magyarok beszélnek magyarul. Mert az Magyarország volt. De ők mi a francért gondolják, hogy megértem, ha szlovákul gajdolnak?


Amelyik meg tud magyarul csak azért sem hajlandó megszólalni.

Nem is kell. Beszéljen angolul!


Felháborító! Ők nem hajlandóak magyarul kiszolgálni, akkor miért kellene tudnom a nyelvüket?


2023. júl. 25. 16:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A többi külföldi angolul szól hozzám alapból. Román, ukrán, lengyel stb. próbál angolul beszélni, vagy mutogat. Ők meg elkezdenek nekem szlovákul beszélni, elvárják, hogy értsem meg!
2023. júl. 25. 16:28
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én határ melletti településen laktam Szlovákiában és senki meg sem szólalt szlovákul, mindenki magyarul beszélt és akkor is magyarul szólított meg, amikor még nem tudta, hogy magyar vagy-e.
2023. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#mert az Magyarország volt,mielőtt elcsatolták.De a magyarok Magyarországon miért kellene, hogy tudjanak szlovákul?
2023. júl. 25. 16:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem kellene.
2023. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

De te egy vendéglátó dolgozó vagy.

Nálunk is elvárjuk egy kínaitól, hogy megértsen minket (alkalmazottként).

2023. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"A többi külföldi angolul szól hozzám alapból. Román, ukrán, lengyel stb. próbál angolul beszélni, vagy mutogat."

Ne viccelj, nálunk is ezt csinálják, mert nem tudnak magyarul.

Nem tudnak szlovákul sem. Meglepő...

2023. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem érthető, amit írtam? Magyarországon dolgozom, csak a határ mellett!
2023. júl. 25. 18:55
 8/12 A kérdező kommentje:
A szlovákok átjönnek. Nem tudok szlovákul. Ők meg magyarul nem. Az angol lett világnyelvnek választva. Nem a szlovák🤣
2023. júl. 25. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:
És az eszedbe sem jut, hogy ök meg angolul nem tudnak?????
2023. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nálunk is elvárjuk egy kínaitól, hogy megértsen minket (alkalmazottként)."


Igen, de nem azt várják el a Magyarországon dolgozó kínaiaktól, hogy valamelyik szomszédos ország nyelvén beszéljenek.


Szerintem próbáld meg figyelmesen elolvasni és értelmezni, ami a kérdező írt, mert amit reagáltál rá, abból az derül ki, hogy valamit félreértettél.

2023. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!