Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a cigányok elvileg annyira...

Ha a cigányok elvileg annyira Istenhívők, akkor legtöbben miért nem aszerint viselkednek?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy kb az összes cigány Facebookon nagy vallásosnak mutatja magát, Bibliai idézeteket írnak ki stb. Akkor a valóságban miért van az, hogy mégis hazudnak mint a vizfolyas, csalnak stb? (Tapasztalatból mondom ezeket, mert több cigányt is ismerek). Nem vagyok vallásos, de ezek tudtommal szembemennek a Tízparancsolattal.

2023. aug. 25. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Vigyázz az általánosításokkal!


A cigányok hány százaléka van a Facebook-on?

2023. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Úgy látszik, hogy annyira azért mégsem.
2023. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok embernek az istenhit nem a teológiai értelemben vett hitet takarja, inkább csak valamiféle babona.

Továbbá ez a kettősség szerintem máshol is jellemző, pl. az igazán mélyen vallásos emberek (nekem ez leginkább a falusi 60-70 környéki nő tipikus elképzelt alakja, bocs az általánosításért, nyilván nem úgy értem, hogy csak ők és ők mind) képesek utálni és rosszat akarni annak, aki nem az ő szájuk íze szerint cselekszik/gondolkodik, pedig nekem az sem tűnik igazi keresztényi hozzáállásnak...

2023. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Istentől lehet félnek, de az igazságszolgáltatástól és rendvédelemtől úgy látszik nem annyira. :D
2023. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy hívő, önmagában nem jelenti azt, hogy bármilyen jó tulajdonsága is lenne... valamint nem kell félnie sem.

A börtönben is hisznek, aztán sokat az se zavar.

2023. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert 0 a teológiai tudásuk. A 10 parancsolatból 4-et nem tudnának felsorolni. Vagy a szentháromság fogalmát lefogadom sosem hallották még.


Az ilyen romák felépítettek egy szalmabábút és abban hisznek nem Istenben.

2023. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

6.

Számból vetted ki a gyöngyszavakat.

febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!