Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkednek furán a 30...

Miért viselkednek furán a 30 feletti nők?

Figyelt kérdés
Eddigi tapasztaltaim szerint a munkahelyemen a 30 év feletti nők nem tudnak minden esetben korrekt módon viselkedni a náluk fiatalabb kolleginákkal. Ezt leginkább ennél a korosztálynál figyeltem meg. Van valami különösebb oka, vagy szimplán az irigység?

2018. máj. 25. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Szegenyek biztosan nem tudjak feldolgozni az ido mulasat.
2018. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Huszonéves nő vagyok. A munkahelyemen dolgozó többi női kolega harminc felett van - melyik kevésbé, melyik jobban. Nem tapasztaltam hasonlót.

Tudod, ez intelligencia kérdése. Egy hipermarketben a huszonévesek is ugyanúgy ha nem még undorítóbban fúrják egymást, egy normális, kultúrált cégnél tudomásul vettük, hogy együtt kell dolgoznunk, nem egymás ellen.

2018. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Vagy gyereket akarnak, és ettől őrülnek meg - vagy a féltékenységtől.
2018. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azt tudomásul kell venni, hogy vannak korosztályok, amikor más lép a korábbi értékrend helyére, más dolgok lesznek fontosak.

18 - 25 - 35 - és fölötte lévő korokban rendszerint megváltozik sok minden és ezzel az egyén beállítottsága, amit a fiatalabb korosztályok kevésbé értenek, mert ők még nem mentek át azon, amin az idősebbek.

Másrészt a tapasztaltabb emberek, mert a férfiaknál is történik hasonló, a kezdők, vagy a tapasztalatlanabbak iránt nem mindig toleránsak, főleg, ha úgy vélik, a kolléga, kollegina valamely illetlenséget vét, vagy tabut hág át, esetleg szakmai balfogást tesz, vagy alapvető tudatlanságot tanúsít, esetleg nem a helyzetéhez illő módon viselkedik.

Mindemellett a karrieri pozícióharc is felerősödhet ekkor egyeseknél, ezt tudomásul kell venni, magam is tapasztaltam régebben. Volt olyan munkahelyem, ahol mindenki áskálódott mindenki ellen, erről sokszor a főnökség tehet, ha ilyen ösztönzést ad.

Általában van oka a negatív reakcióknak, esetleg az, hogy hiába nem ártottál az inkriminált személynek, a már kialakult barátságok, klikkek hatására ő már ellenségnek tekint, mert egy barátjával volt korábban konfliktusod és ő eleve nem pártatlan, még ha nem mutatja is.

2018. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ilyesmikre gondoltam, hogy megszólja a fiatalabbat az öltözködése miatt, ami szerintem nem helyénvaló. Nem kirívó öltözékről van szó, hanem egy ruháról (térdig érő szoknyarésszel, kivágás nélkül). Megjegyzéseket tesz, direkt kitol a másikkal,látványosan végigméri, arcokat vág.

2018. máj. 26. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

És hány éves korig tart ez a jelenség? Csak a harmincasoknál tapasztalod, a negyveneseknél már nem?

Én most visszagondoltam pályakezdő koromra.Velem inkább az anyám korúak voltak kritikusak, a harmincasok inkább segítőkészek voltak. Harminc körül voltam, mikor összebarátkoztam egy pályakezdő csajjal, és nagyon élveztem, hogy segíthetek neki, tanácsokat adhatok, és együtt szidtuk a közvetlen munkatársát, aki egy hárpia volt.

2018. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
89%
30-as nő vagyok, engem 40-esek fúrtak, amíg fel nem mondtam, az anyám korú kisfőnök pedig megjegyzéseket tett az öltözékemre (arra is, amit az igazgató - aki szintén nő - megdicsért), miközben az engem fúró 40-esek neon színű futócipőben jártak be... ez nem életkor függvénye.
2018. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%
Görcsösen kapaszkodnak a fiatalságukba, nem tudnak méltósággal öregedni. És mérhetetlenül irigyek a fiatalabbakra. Én sokszor érzem úgy munkahelyen, vagy utcán, boltban, bárhol hogy a nálam idősebb, vagy akár velem egykorú, de kiéltebb nők legszívesebben megtépnének, pedig én is már túl vagyok a harmincon, csak fiatalosan nézek ki.
2018. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!