Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkednek gonosz/gúnyo...

Miért viselkednek gonosz/gúnyos módon a nagy "metálos csoportok"?

Figyelt kérdés
Szeretném az elején tisztázni hogy jómagam is metál (black,trash, goth stb) metált hallgatok. Ez persze megjelenik a kinézetemen is. Ma egy bandás póló volt rajtam, és a táskám is tele van felvarrókkal. Nekem ez egy szokásos viselet. A barátnőm is nagyjából hasonló ruházatban jelent meg ma velem. Azt tapasztaltam hogy a városunkban van 1 nem is tudom...Punk "csoport" akikhez kb 8-10 fő tartozik. Ma elmentünk előttük és beszólogattak (inkább a lányok) a korunkkal kapcsolatban -megjegyezném 1-2 évvel idősebbek nálunk csak- illetve valaki csak utánunk kiabálta hogy "Mizu H&M"...kicsit ez nekem kiverte a biztosítékot. A csoportból nem ismerek nagyon senkit, maximum látásból, és eddig nagyon kedves és mosolygós embereknek tűntek, nem olyannak akik ok nélkül bántanák a másikat. Szerintetek mi lehet az oka ennek? Most azért mert nincs tüsi hajam vagy éppen nem a 15 soros Steelben rohasztom a lábam 40 fokban? Csak szeretném élvezni a zenét anélkül hogy a hasonló ízlésű emberek beszólnának. Azt megszoktam már hogy az emberek akik nem ismernek furán néznek rám, de pont hogy nekik kéne talán a legjobban tudni hogy van 1-2 dolog ami miatt nem kéne elítélni vagy sértegetni az embereket, nem? Köszönöm előre is a válaszokat:)

2017. aug. 26. 00:16
 1/6 anonim válasza:
100%

Én azt csinálnám, hogy odaállnék hozzájuk, megkérdezném mi a probléma? Persze normális hangnemben. Mostanság sokan nem szeretik a h&m, tally és egyeb üzletek által kiadott zenekaros pólókat, mert a legtöbben divatból hordják (bár ettől független nem kéne így beszólni senkinek).


Megmondanám nekik, hogy nem divatból hordom az adott ruhát, inkább örüljenek, hogy plusz egy ember, aki igazi zenén nőtt fel :) Mindezt nem beszólva, barátságosan, intelligens módon.


Légy te az okosabb, lehet kicsit visszavesznek, ha rájönnek, hogy milyen buta szintű viselkedésük volt/van.


Persze az is okos dolog, ha elsétálsz mellettük és kész ahogy tetted :) A fentit arra az esetre írtam, ha esetleg elkerülnéd, hogy többször belédkössenek.


Egyébként én is jártam így anno suliban, a többi rocker beszólogatott, hogy "divat" vsgyok stb.. a vicc az, hogy a beszólogatós csapat nagy része hiphopos lett :DDD

2017. aug. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kivételek mindig akadnak és ez valamennyi csoportosulásra igaz. Ahogy a rockot nem szeretők körében vannak akik megszólják a metálosokat, rockereket, ugyan úgy van a rockerek/metálosok közül is akik megszólnak másokat valami miatt. Kivétel sokszor van, csak általánosítani nem szabad, mert attól hogy 1000 emberből pont azzal az 1-el találkozol aki leköp téged, az nem jelenti azt hogy a többi 999 is ugyan ezt megtenné! Röviden ennyi ;)
2017. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. Amúgy első válaszoló, esetleg írhatnék 1 privátot? Kíváncsi lennék hogy te hogy "élted túl" a diákéveidet így :) persze ha nem okozok ezzel gondot.
2017. aug. 26. 03:27
 4/6 anonim válasza:
Írj nyugodtan
2017. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködni, de amire te gondolsz az thrash metal nem trash, mert az utóbbi mást jelent. Egyébként miért érdekel, hoyg beszólnak? Na és? Kik ők neked, hogy érdekeljen mit gondolnak. Nme kell ilyenkor lealacsonyodni hozzájuk, rájuk kell hagyni.
2017. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Elegánsan sz.rd le őket.:D

Én 16 éves lány vagyok, punk és metal zenéken nőttem fel, mégis megkapom állandóan, hogy pózer vagyok, meg divatmajom, stb. Szerintem azért van, mert mostanában tényleg elég nagy divat lett a rocker cuccokban való rohangálás a plázaphicsák körében, csak az a baj, hogy a valódi rajongókat is fikázzák.:/

Egyébként rengetegszer volt már, hogy néhány ilyen előítéletes életformával kicsit eldumálgattam, és leesett az álluk, hogy tényleg vágom a témát:D Az ilyen pillanatok viszont felbecsülhetetlenek..

2017. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!