Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen érzést vált ki belőled...

Milyen érzést vált ki belőled egy magyarul beszélő (akcentussal) külföldi? Aranyos, vagy inkább idegesítő (főleg h néha hibázik is)?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 22:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
ha jófej, és közvetlen, akkor nagyon tündérinek tartom :) Szívesen hallok minél több magyar szót tőle, mert remek humorforrás :)
2010. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
humorforrás? tehát tulajdnoképpen kiröhögöd?
2010. okt. 16. 22:22
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Hát attól függ...Pákó pl. egy hatalmas humorbomba ilyen téren, sztem nem tudnék úgy szemtől szembe beszélni vele, h ne kapjon el a röhögés :DDDD Amúgy nem zavar senkinek sem az akcentusa......mondjuk ha vkinek német akcentusa van, az nekem kicsit irritáló, mert maga a német nyelv hangzását irritálónak tartom :PP :D
2010. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
egy csinos, fiatal lányra gondoltam(lányok esetében meg fiúra :) )
2010. okt. 16. 22:27
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Én örülök annak, ha egy külföldi próbálkozik a magyarral, attól függetlenül, hogy mennyire sikerült elsajátítania neki, mert legalább próbálkozik, nem pedig lesz@rja az egészet...

Mert ugyebár, a magyar nem tartozik a világnyelvek közé, ellenben nem egyszerű elsajátítani, így még az is érthető, ha valaki nem akar vesződni vele (azon külföldiekről beszélek, akik "csak" pár évig élnek itt).


Amúgy azt hatalmas bunkóságnak tartom, hogy egy külföldit kinevetnek az akcentusa/nyelvtani hibái miatt (egyik ismerősömet egy hypermarketben nevette ki az eladó, azóta meg sem szólal magyarul).

2010. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Én nagyon becsülöm azokat az elszánt és kitartó embereket, akiket érdekel annyira a magyar kultúra, hogy megtanuljanak magyarul. Nemzetközi a baráti köröm, és páran tudnak is közülük magyarul, mégpedig kiválóan. Írásban nem is veszed észre, hogy nem magyar anyanyelvű emberrel beszélsz...

Szóban persze van akcentusuk, de kinek nincs egy olyan idegen nyelven, amibe nem "nő bele" (pl. kétnyelvű szülőkkel, vagy külföldre költözéssel)?

Úgyhogy számomra határozottan aranyos, ha külföldit magyarul hallok beszélni.

2010. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
aham....hát akkor vedd úgy, h egy lány (mivel én fiú vagyok), aki Pákóhoz hasonlóan beszél (habár tudom, elég bizarr elképzelni)...mind1, de egy ilyen szintű akcentus, h ulye kocsog stb. tényleg megnevettetne ;)
2010. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
nem tudom mi ez a Pákózás.." normális akcentusról" beszélek, amilyen általában lenni szokott az embereknek, nem ilyen (részben megjátszott)
2010. okt. 16. 22:41
 9/23 anonim ***** válasza:
illetve Pákónál nem is a kiejtése a vicces igazából, hanem a szóhasználata, az, h hétköznapi, normális Magyar nyelven nem is tud/akar beszélni, helyette, csupa ilyen szleng szavakat használ, h "ocsém","kájákró","ulye kocsok" ,"vágod".....szval ez kombinálva kiejtéssel, ez az igazán poénos, akár Pákó az a személy, akár másvalaki.
2010. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Hát jó, normális, természetes akcentusnál meg, ha elég kulturált vki, akkor tudja, h ez természetes, és nyilván nem neveti ki, nem is vált ki belőle ilyen érzést szerintem.
2010. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!