Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A teológiai magyarázat egyszer...

A teológiai magyarázat egyszerű és nagyszerű arra, a rossz természetre ami alapvetően az embernek van. tökéletesek voltunk, de bűnbe vitt a Sátán és ezért romlott a természetünk, no de mivel magyarázza a természettudomány a globális romlottságot?

Figyelt kérdés

2023. szept. 24. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Milyen rossz természetre? Az ember az egyik legbékésebb faj a bolygón.
2023. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"mivel magyarázza a természettudomány a globális romlottságot?"

. A természettudomány dimenziójában értelmetlen romlottságról beszélni.

2023. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Mit értesz romlott természet alatt?
2023. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ...Laci ***** válasza:

A "globális romlottság" - nevezzük így - az alapvető építőkövek romlottsága miatt van. A globális egészet alkotó nemzetek romlottak, az azokat alkotó társadalmak romlottak, az azokat alkotó családok romlottak, az azokat alkotó egyének romlottak. Az egyénben lévő diszharmónia kivetül globális szintre.

Ha sikerülne igaz egyéneket, igaz családokat alkotni, akkor a többi automatikusan megjavul.

2023. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
@...Laci: MIt értesz "romlott" alatt?
2023. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ...Laci ***** válasza:

Saját értelmezés szerint az erkölcsi hanyatlást mutató embereket neveztem romlottnak. Ide sorolom a nemi erkölcsök hanyatlását, a korrupció minden fajtáját, pénzzel, hatalommal, helyzettel való visszaélést.

Úgy tekintem, hogy mindegyik visszavezethető az individualizmusra, a saját vágyak kielégítésére irányuló túlzott erőfeszítésekre.

Persze az is kérdés, hogy a Kérdező mit értett ez alatt. Én csak az ő kifejezését használtam.

2023. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:

@...Laci: A nemi erkölcsök hogyan hanyatlanak? A korrupció mindig is jelen volt, már az állatvilágban is létező jelenség, szóval az nem romlottság, más kérdés, hogy társadalmilag rettentően káros, így ellene mindenképpen lépni kell. Az individualizmus pedig nem a saját vágyak kielégítésére tett erőfeszítés, hanem az egyes emberek önálló egyéniségét elismerő ideológia.

A kérdező egyszerűen nem lép vissza ide, kiírt egy kérdést, ami ezek szerint puszta hangulatkeltési céllel történt.

2023. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ...Laci ***** válasza:

A nemi erkölcs hanyatlásának jelei pl.: a gyerekek egyre korábban kezdenek nemi kapcsolatokat, a nemi ideológiák terjedése, válások számának növekedése.

Véleményem szerint az állatvilágban nincs korrupció. Semmit sem vezérel gonosz szándék, csak a fennmaradás és a szaporodás ösztöne.

Az individualizmus szerintem ott jelenik meg, ahol az ember megfeledkezik másokról. Arról is, hogy ő egy magasabb célt hivatott szolgálni, nem csak önmagát. Az egyén a családot, a család a rokonságot, a rokonság az országot, az ország a világot. Például.

2023. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:

@...Laci: A nemi kapcsolatok kezdete változik, ahogy változik a menstruáció kezdete is. Nekem úgy tűnik, van benne némi periodicitás, de ezt szakértőknek alá kellene támasztani. A nemiség ideológiamentes, az ideológia a szexuális szokások, orientációk elfogadása és elutasítása mentén értelmezhető. Ebben is van egyfajta ismétlődés. A válások számát érdekes módon a házasságok erőltetése fokozza.


A korrupció nem gonosz szándék, egyszerűen a hatalom birtoklásával együtt járó jelenség. Ahol van csoportalkotás és van hierarchia, ott megjelenik a korrupció, a megvesztegetés. Minél erősebb a hierarchia és minél erősebben koncentrálódik felfelé a hatalom, annál határozottabb a korrupció.


Amit leírtál, az az egoizmus, az énközpontúság. Az individualizmus mindössze annyit jelent, hogy az egyes embereket önálló egyedként tekintjük.

2023. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!