Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden természettudomány...

Minden természettudomány összefügg egymással?

Figyelt kérdés
A biológia érettségit azért kerültem ki, mert ahhoz szükséges a kémia is. Így inkább a földrajzot választom. Ám, ahogyan elmerültem a földrajzban, azt látom, hogy a kémia itt is megjelenik, noha nem olyan erősen, mint pl. a sejtbiológiában.
2023. szept. 8. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Egy bizonyos hierarchia szerint lényegében igen. A kémia egy nagyon alap tudományág, szinte megkerülhetetlen rendes egyetemi továbbképződéshez.


Esetleg elméleti fizika szakra mehetsz minimalista középiskolai kémiatudással, a többire kell az érettségis szint!

2023. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Igen. A biológia alkalmazott kémia. A kémia alkalmazott fizika. A fizika alkalmazott matek. Na kitalálod miért ilyen fontos a matek?
2023. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
A fizika nem alkalmazott matek. Legalábbis nem olyan értelemben amilyenben a kémia és a biosz alkalmazott fizika és kémia. Különben a többi igaz.
2023. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Ezek önálló, egymással szorosan összefüggő területek. Sok fizikai vizsgálatot éppen kémiai problémák motiváltak, ezért nem áll meg, hogy a kémia pusztán alkalmazott fizika. Hasonlóan, rengeteg elméleti matematikai vizsgálatot fizikai problémák motiváltak, ezért a fizika nem pusztán alkalmazott matematika. A biológia sem pusztán alkalmazott kémia. A biokémia egy határterület, igen, de megnézném, mit kezdene egy vegyész mondjuk egy cönológiai kutatással. És most haza is beszéltem, mert mindenki a matematikát emeli piedesztára. Matematikus vagyok, ráadásul elméleti matematikus, és tisztában vagyok a jelentőségével, de nem sértenék meg egyetlen fizikust vagy mérnököt sem azzal, hogy a fizikát vagy a mérnöki tudományokat alkalmazott matematikává degradáljam. Nem, ezek igenis önálló koncepciók mentén működő, kerek egész diszciplínák, amik igen, szoros összefüggésben működnek a matematikával, de nem alkalmazott matematika egyik sem.
2023. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

4 Mindegyik alkalmazot matematika. Matematika nélkül még egy sima mérést vagy öszeadást se tudsz elvégezni. De ettől még egyáltalán nem lesz alá vagy főlérendelt viszony.


A tudományokat gyakorlatilag már nem sok értelme van külön választani. Gyakorlatilag egy egységként kéne kezelni de ez már elsajátithatattlan egy ember számára igy részekre bontjúk. Igy természetesen sose fogod megérteni pl a tüdő müködését anélkül hogy tisztába lennél a sziv müködésével. Azon meg lehet vitatkozni hogy a tüdő vagy a sziv a fontosabb de nem sok értelme van.

2023. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!