Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elveszítettem a keresztelési...

Elveszítettem a keresztelési bizonyítványom, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kiköltöztem Ausztriába, és a lakcím bejelentésnél bejelöltem, hogy református vagyok. (Itthoni templomközösség tagja). Azt hittem csak valami statisztikába/népszámlálásba kellhet. Nos valami érdekes úton módon a KATOLIKUS templom talált meg és kaptam a csekkeket, hogy tartozom lassan 200€-nyi templomadóval. Nem értem miért a katolikusok, amikor reformátust jelöltem be, pontosabban nem x-eltem félre, mert ki kellett tölteni, hogy, Vallás:______

Kaptam egy emailt, hogy küldjem el a református keresztelési okmányomat. Az a helyzet, hogy az elkeveredhetett otthon (Magyarországon), nem találom sehol.

Lehet csak simán telefonálni a református templommal, hogy állítsanak ki egy újat, vagy esetleg ezt lehet online is lekérni? (Nem találtam semmi érdemleges választ a google-ban).

Kb 5 éve nem voltam templomban, kicsit pofátlannak érezném, ha azzal állítanék oda, hogy kellene egy igazolás, főleg, hogy a régi lelkész már nyugdíjba ment, nem ismerem az újat.



2023. okt. 24. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem református vagyok, de nálunk a plébánia, ahol a keresztelés történt, a nyilvántartás / anyakönyv alapján minden további nélkül kiállít igazolást, esetleg minimális díjat kérnek érte. Valami lehetőség biztosan van a protestánsoknál is.
2023. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) akkor mihamarabb intézkedem
2023. okt. 24. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy ezzel csak azt éred el, hogy a református templom fog egyházi adóról csekkeket küldeni. Inkább azt kellene kiderítened, hogyan kell az egésztől megszabadulni. Vagy Ausztriában kötelező mindenkinek az egyházi adó?
2023. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Térj át az Iszlámra. Ez az egyenes út, ami a Paradicsomba vezet.

Nincs egyház, és nincs papság sem.

2023. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ausztriában kell tenned egy nyialtkozatot, hogy nem vagy hívö, ezért nem fizetsz egyházi adót. Amíg ugyanis valamelyik felekezethez tartozónak vallod magad, addig fizetned kell az egyházi adót, ez alól akkor mentesülsz, ha lépsz ellene.
2023. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3) reformátusoknál nincsen egyházadó

4) tiszteletben tartom a vallásod, de köszi nem!:) János 14:6

5) igen, csak reformátusoknál nincs egyház adó. Ha beírom, hogy református vagyok, nem értem miért írtak katolikusnak.. szerintem egy aljas próbálkozás, hogy pénzt facsarjanak ki az emberből

2023. okt. 24. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vesztettél vele semmit, Jézusnak sem volt. Kövesd őt!
2023. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Ausztriáról nem tudom, de régebbi németországi infóm, hogy az egyházadót mindenképpen beszedik. Csak ha egyházhoz nem tartozónak nyilatkozod magad, akkor az eleve levont rész emelkedik meg. Szóval összesen ugyanannyit fizetsz.
2023. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!