Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik könyv volt rátok a...

Melyik könyv volt rátok a legnagyobb hatással?

Figyelt kérdés

2023. nov. 7. 22:01
1 2 3
 1/25 Dinnye2 ***** válasza:
65%
A Harry Potter hatodik része. Rengeteget sírtam miatta, de nem szpojlerezek annak, aki még nem olvasta.
2023. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én még nem olvastam a Harry Pottert de már terveztem. Eggyel több ok hogy elolvassam. Mármint nem a sírás miatt, de egy könyv akkor jó, ha hatással van az emberre, és érzelmeket vált ki :)
2023. nov. 7. 22:09
 3/25 anonim ***** válasza:
2023. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Dinnye2 ***** válasza:
66%
Igen, mindenképpen olvasd el! Sokan azt mondják róla, hogy túlünnepelt könyv, de szerintem megérdemli J. K. Rowling azt a dicsőséget, ami ezzel együtt járt! Szóval, majd, ha kiolvastad, akkor írd meg nekem légy szíves, hogy hogy tetszett!<3
2023. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
#4! Oké, de arra lehet, hogy még nem most fog sor kerülni, mert maximum téliszünetben lesz időm kiolvasni. De azért szívesen leírom majd a véleményemet, ha nem felejtem el :D
2023. nov. 7. 22:24
 6/25 KiMaMi ***** válasza:
100%

Orwell:1984 és a Légszomj

Salman Rushdie: Sátáni versek

Márai: A gyertyák csonkig égnek

nov. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Fahrenheit 451, Állatfarm, 1984, Szép új világ (nem vagyok biztos a magyar címben, mert angolul olvastam a Brave New World-t), Legyek Ura és Maus.


Néha kinézek az ablakon és azt veszem észre, hogy ezek közül egy pár fikció egyre kevésbé lesz fikció az idő múlásával.

nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Tan Twang Eng: The Gift of Rain (a magyar fordítás sajnos nagyon sokat elvesz a szövegből, de nem nehéz angolul sem!)

Louise O'Neill: Only Ever Yours (lásd fentebb a fordításról)

Kurt Vonnegut: A Titán szirénjei (ez viszont egy jó fordítás!)

nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 KiMaMi ***** válasza:
45%

4es: J.K. Rowling sztorijával az a baj, hogy összelopta jó pár zseniális high fantasy író történetét, teremtményét és azokat gyúrta egy kupacba.

Persze, örülök, hogy sok fiatalt olvasásra ösztökélt, de én kicsit haragszom rá...

nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Kindzierszky Emil: Ezerféle autó
nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!