Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarként, egy olyan regény...

Mencis97 kérdése:

Magyarként, egy olyan regény írása amelyben csak külföldi nevek szerepelnek, illetve a Mrs. Mr. Ms. megnevezés mennyire illene össze?

Figyelt kérdés

Egy olyan magyar nyelvű, de kitalált világban játszódó regényt tervezek, amiben külföldi ( Skót, Ír, Angol és amerikai ) nevekkel látnám el a karaktereimet.

Gondolkoztam azon is, hogy Magyarország lenne jobb a helyszínt illetően, és magyar nevű szereplőkkel, de… Lehet hogy ez bizarul hangzik, de nekem a magyar nevek egyáltalán nem szimpatikusak. Szóval arra jutottam, hogy azon kívűl, hogy magyar nyelven írok, semmi sem utalna a magyarságra a regényben.

Szerintetek ez az ötlet így kivitelezhető, vagy csak én agyalok túl mindent?


Köszönöm a válaszokat mindenkitől!:D



2023. nov. 20. 13:56
 1/4 Dinnye2 ***** válasza:
100%

Szerintem, ha Pl Skóciában/Amerikában játszódik, akkor nem zavaró, csak kicsit olyan, mintha egy angol írótól fordították volna le a szöveget. Ha mégis úgy döntenél, hogy M.o.-n játszódjon a sztori, akkor meg beleírhatnád, hogy Angliából jöttek, mert a Magyarország-angol emberek párosítás elég furi.

U.i.:Én szeretem a magyar neveket, de ez nyilván ízlés kérdése.

2023. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Igazából sok magyar is inkább külföldi neveket használ, én jobban szeretek úgy írni és olvasni (bár az én esetemben ehhez valószínűleg az is hozzájárul, hogy fantasyt olvasok és írok, ami ritkán játszódik magyar környezetben). Tehát nincs ezzel semmi gond, különösen ha kitalált a helyszín
2023. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet kitalált ország is például
dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én most pontosan így írok. Amerikában játszódik külföldi nevekkel. De magyarul írom magyarként.
márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!