Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonságos ilyen körülmények...

Biztonságos ilyen körülmények között albérletet kivenni?

Figyelt kérdés

Egy csoportban Facebookon kerestem albérletet, ahol rámírt egy nő es ajanlott egy garzont, elvileg ő is a házban lakik. Budán, de még kifelé Hűvösvölgytől Máriaremetén lenne az ingatlan. Egy bácsi a házból adja ki akivel beszeltem is telefonon, kicsit gyanúsan olcsó lenne bár valószínűleg régi is eléggé, eltudom képzelni milyen állapotban, viszont holnap megnézem azért de kicsit félni kezdtem, ugyanis elkezdtem olvasgatni arról a környékről es nem éppen biztató dolgokat láttam, eleve nagyon kint van, a kutya se látja ha eltesznek láb alól. Alapvetően nekem fontos lenne, hogy természetközeli és nyugodtabb helyen legyen, ezért a hegyek közelsége meg Buda vonz, viszont a kozeli erdők és az ott tejengő rémtörténetek megijesztenek, mivel egyedül, “védtelenül” fiatal lányként költöznék oda. Nyáron is voltam arra, pontosabban Hűvösvölgyben ami kicsit beljebb van, de még így is a vilag végén és hát, annyit mondhatok hogy nem éppen jó érzések, energiák kerítettek hatalmukba arrafelé járva..

Pont emiatt inkább Buda belsőbb, a belvároshoz közeli részein keresgélek és arrafelé is vagyok ismerős, de az ár itt nagy előny lenne és főképp emiatt ez is felkeltette az érdeklődésem.

Ki mit gondol, szerintetek biztonságos egyedül arra fiatal nőként? Esetleg aki arrefelé ismerős, ott lakik vagy bérel lakást, vélemények?

Ja azt elfelejtettem írni, ami gyanús volt, hogy a bácsi nem is hirdeti sehol ezt a lakást, hanem mint említettem, úgy ajánlotta és adta meg a számàt ez a hölgy.



dec. 2. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Bérlőtől akarsz bérelni?!

Mert az az albérlet.

Tulajdonostól bérelsz= lakásbérlés.

dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél holnap valakit magaddal a megtekintésre.

A többit majd meglátod utána.

dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az érthetö, ha egy idösebb ember nem hirdet, hanem csak szájpropaganda útján akarja kiadni a lakást, ez olcsóbb is, meg általában neki is biztosabb, hogy nem veri át valaki.

Eltenni garantáltan nem akarnak, ennek semmi értelme sem lenne, túl sok hülye filmet néztél:)

Ha a környék tetszik, attól nem lesz veszélyesebb, hogy nincs nagy forgalom arrafelé. Ha van vagy autód, vagy a közelben tömegközlekedés, nekem csak elöny lenne ez a környék.

dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Nyilván nem ismerem a bácsit, de az ilyen idős emberekkel csak a baj van általában. De ne legyen igazam.


Másik, hogy értem hogy az ár előny lenne ott, de brutál messze van mindentől szerintem. A kocsi ilyen helyen hasznos dolog, de napi szinten azzal bejárni nem opció, csak a dugóban állsz azzal is. A tömegközlekedés valószínűleg a logikus választás itt hacsak nem hétvégén hajnalban közlekedsz. De ez a Máriaremete eléggé kint van a fenében. Az utazással töltött időt meg sehol nem tudod visszanyerni.

Mennyit kéne utaznod napi szinten? Neked ez megér ennyit?


Elrabolni, eltenni láb alól nem fognak szerintem, de ha nem érzed magad jól azon a környéken akkor keress olyan helyet ahol nyugodtabb vagy. Én laktam rosszabb környéken csak a közelsége miatt, de szörnyű volt és ugyan megszoktam valamennyire, de sose volt jó érzés kimenni az utcára.


Nézz körbe más helyeken is szerintem. Ha nem akarsz drágán bérelni akkor keress olyat aki lakótársat keres albérletbe, bár ez is komoly szerencsejáték, de ez a random bácsis dolog is eléggé annak tűnik nekem.

dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ. Mire gondolsz az alatt, hogy az idős emberekkel baj van, ezt kifejthetnéd bár én is ezt érzékelem.

Most lakótárssal lakom és innen akarok menekülni, mert szörnyű, de amilyen albérlet árak vannak és cserébe amiket akarnak adni, félig már elengedtem a dolgot és úgy vagyok vele, hogy majd jön lehetőség ha kell, de egy putrival nem akarom beérni.


Ma voltam megnézni, nos eléggé kint van tényleg, Hűvösvölgytől már nincs messze, pár megálló de cserébe negyed órát vártam a hidegben a buszra, olyan ritkán járnak… hétvégén fél óránként. A környék nyugis, budai külvárosi de számomra mégis van benne valami fura.. megmagyarázhatatlan..

a lakast nem éppen nevezném lakásnak, olyan volt mint egy szálló csupa szocreál bútorral/szaggal/hangulattal, teljesen el voltam képedve hogy ilyen létezik még a 21.században na meg ez az a magyar valóság ami elől inkább menekülni szeretnék. Pl mosógépből sem láttam még ilyen régi fajtát (pedig belül újnak tűnt) ilyet már boltban nem is kapni kb. Na mindegy, szóval ez felejtős de igen, bejutni is elég macera, nekem meg buda belső része azért lenne jó mert közel van a városhoz de megis eleg tavol, hogy nyugiban is lehessen az ember.

dec. 4. 00:54
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem túl sok mindent akarsz egyszerre. Nem akarsz lakótársat, nem akarsz kicsi lakást, nem akarsz régi bútorokat, de akarsz budát és hegyeket, de azért jó helyen is legyen, közlekedés is legyen... ezt megfizetni, ja, azt nem akarod.


Valamiből kénytelen leszel leadni, mert minden egyszerre nem fog menni. Ha nem fér bele a keretedbe a budai hegyekre néző újszerű lakás, akkor mást kell választani.

dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

4-es vagyok.

Azzal kezdem hogy tisztelet a kivételnek, de... Az időseknek általában túl sok idejük van, olyan dolgokkal foglalkozni amikkel mások nem szoktak. Az egyik nap jó kedve van, másnapra bekattan valami (lelaktad a lakást, vagy ha a szomszédban lakik akkor folyton hangoskodsz, miért viszel másokat a lakásba, ilyesmi). Ha egyszer megromlik a viszony velük valami miatt akkor szinte mindenért te leszel a hibás. Nem olyan türelmesek, nem olyan megértőek általában.

Aztán persze lehet hogy abszolút nem igaz a bácsira amit mondtam. De én úgy gondolom az ilyesmi cseszegetés időseknél esélyesebb, leginkább a ráérésükből adódóan.


6-osnak igaza van amúgy, elég sok elvárásod van, valamiből lejjebb kell adni sajnos, vagy többet fizetni. Nincs mese, ez van.


Ugyanakkor megértem a helyzetedet mert hasonló helyzetben vagyok én is, szintúgy menekülnék a lakótársas életből csak nyilván egyedül kifizetni egy albérletet a főváros vagy környékének elég kevés pontján örömteli dolog (főleg egyetemistaként). Ami olcsóbb az meg általában nem jó helyen van/rossz a közlekedés vagy lelakott, nem kifejezetten élhető.

dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6. és 7. Teljesen megértem, hogy így gondolkodtok a mai tapasztalatok, kilátások közepette, bennem is voltak hasonló érzések, gondolatok, de higgyétek el, lehet találni olyat, ami mindnek megfelel. Én pl. Szeptemberben is láttam ilyen lakást, szó szerint olcsón, jó helyen, egyszerűen annyi volt a háttérben, hogy a tulaj valószínűleg nem volt mohó es pénzéhes vagy fontosabb volt neki, hogy egy normális embernek adja ki. Ekkoriban én még nem tudtam költözni, ezért nem vettem ki, de rá lehet akadni ilyen kincsekre. Lehet hogy ritkábban/nehezebben de megéri várni. 4-es még annyit a te kommentedhez, hogy “ezt megfizetni, ja azt nem akarod” figyi.. a személyeskedés előtt kicsit helyezd kepbe magad. Nagyon sok esetben olyan lakásokat akarnak kiadni horror áron, amik teljesen lelakottak vagy putrik, csak azért mert Buda, es igen, egy fizetésből, magamat fenntartva egy ilyenért nem vagyok magam ellensége, hogy havi 180-200 ezret fizessek. Mert ha még jó állapotban lenne, azt mondom… nincsenek luxus kategória, minimalista dizájn blabla elvárásaim egyáltalan. Az ingatlanpiac es a tulajok el vannak szállva, ez tény. Ritka ahol az ár-érték arány találkozik és nem nyerészkedni akar a bérbeadó
dec. 4. 23:56
 9/10 anonim válasza:

4-es és 7-es válaszoló vagyok.

Az “ezt megfizetni, ja azt nem akarod” részt nem én írtam.


Egyébként persze, lehet találni olyat ami minden szempontból megfelel, de nem egyszerű feladat. Persze lehet sokat kell rá várnod, és mondjuk neten hirdetett dolgoknál esélyes hogy más gyorsabb nálad.

Nekem ez az autóvásárlásnál volt így, nem volt sürgős és pontos elképzelésem volt róla hogy mit szeretnék mennyiért. De a használt piac sajnos bizonytalan, szóval több olyan eset után hogy az orrom előtt vitték el a kiszemelt darabot, sok vaárakozással ugyan, de csak sikerült megszerezni azt ami az elképzelésemnek/elvárásaimnak megfelelt.

Lakásnál is lehet ezt, csak érj rá várakozni. És mivel mondtad hogy olyam helyen laksz ahonnan menekülnél inkább, így nyilván érezhető hogy inkább záros határidőn belül költöznél el, nem pedig a következő 1 évben.


Ha ráérsz várni és állandóan nézegetni a lehetőségeket azt kutatva ami minden elvárásodnak megfelel, tégy így. Ahogy mondod, nem lehetetlen. Az hogy valami igényből lejjebb adsz az a lehetőségeid listáját szélesíti ki, és így hamarabb tudsz találni valamit, ha fontos az idő. És hát igen, sok a nyerészkedő tulaj, sok a leromlott állapotú ingatlan szintén horror áron, és nyilván ezek elerhetőek általában mert a jobb helyekről nem költöznek ki folyton az emberek, vagy közel sem olyan ütemben.

dec. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mariaremete azért nem rossz környéknek számít, sőt!
márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!