Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol van lehetőség kipróbálni...

Hol van lehetőség kipróbálni viszonylag biztonságos körülmények között kipróbálni az autóm végsebességét, Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondta, ne foglalkozzak az üggyel sokat, menjünk ki az M3-asra hajnal 2-kor, álljunk be középre a felezővonalra, aztán toljuk, de félek FIX trafipax van valahol, és lakap, nincs 300 ezer forintom.

Országúton meg félek kijön elém egy szarvas, akkor tuti mi is ottmaradunk!

Az autóm végsebessége 260 km/óra elektronikusan korlátozva, ami ki lett iktatva szoftveresen, ezért lennék kíváncsi mit tud.

Új 18-as nyári kerekek vannak fent, ami megengedi ezt a tempót.

Szóval tudtok valami jó helyet Kelet, Észak-kelet M.o-on?

Akár reptér is megfelelne egy hosszú kifutópálya.



2014. jan. 18. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Reptérhez bérleti díj kell, lehet jobban járnátok ha németbe lementek. Itthon ingyen, szabályosan nincs lehetőség.
2014. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fix trafi nincs sehol az M3/M30/M35 viszonylatokon. Kunmadarason ki lehet próbálni a reptéren szerintem, főleg ha gyorsulás van :D

Azért januárban szerintem kicsit necces a 18-as nyári gumi :P


Országúton semmiképp ne próbáld ki. Autópályán sem, felelőtlen, meg balesetveszélyes stb..

Ha megfelelő teljesítményű az autód, akkor 30-40 másodperc alatt megvan a végsebesség, ahhoz elég 2-3 km az M3-on, nem kell Pestig tolni, az M30-tól keletre nem is nagyon van forgalom éjjel sem. Ha belefogsz egy ilyenbe ( már is pirít ennyivel a pályán..) azt azért tartsd észben, hogy január van. Átereszek, patakok, Tiszai ártér környékén előfordulhat deresedés, lefagyás. 260km/h-nál ~73 métert mész másodpercenként. Ha sikerül rámenni egy egy kisebb deresedésre és megcsúszol mire reagálni tudnál a történtekre (legyen ez 1sec ) már 61 métert mentél a szántásba, mivel az autópályán egy oldalon csak 12 méter széles az aszfalt.


Én inkább a repteret ajánlom :)

2014. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
260at megy az autód, de nincs 300 ezred büntire
2014. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
biztos lenne, te is összeszednél valahonnan 5 milliót nem ha különben megölnének nem?
2014. jan. 18. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
300eres bünti, szemben az 5 milliós megölnek váltságdíjjal, ez hogy jött ide? romlott salátát reggeliztél?
2014. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a te kérdésed sem tartozik ide, úgy.
2014. jan. 18. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

3mas

Ha a te autód menne 260-at, akkor szivesen perkálnál 300 ezret? Ja, egy 300 ezer forintos 530i BMW (E34) is simán megszaladja a 260-at.

Én is az autópályán próbáltam ki, de nappal, sötétben félek, mert látok vagy 50 méterre...

2014. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
A 41-en van egy pár km-nyi egyenes út Beregsurány és Csaroda között. Aztán ott van még Nyírbátor és Kállósemjén között is egy egyenes út, csak az a baj, hogy az eléggé hullámos és keskenyebb is, mint a 41-es. Vagy még Baktalórántháza környékén is eléggé jónak mondható az út a 41en. :) Az autópályás megoldás se rossz. Nyíregyházánál felhajthatsz a 4es főútról és Nagykállónál meg lehajtasz (vagy fordítva). Az egy elég rövidke szakasz, max leveszed a rendszámtáblát addig. :)
2014. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!